Akné nie je len vada na kráse. Ide o zdravotný problém, ktorý vieme, ako vyriešiť

Akné sužuje mnohých z nás. Je to večný problém nielen žien, ale aj mužov. Mnohí ľudia sú toho názoru, že akné je len vada na kráse, lenže táto domnienka je mylná. Ide o zdravotný problém, ktorý treba liečiť, ale otázkou je, ako? Veď mnohé mastičky alebo olejčeky, ktoré odporúčajú kozmetické odborníčky alebo lekári, nie sú tak účinné, ako majú byť. Našťastie existujú iné, osvedčené spôsoby, ako s týmto zdravotným problémom ľahko a rýchlo zatočiť.

Nemusíme chodiť do lekárne, aby sme našli liek, ktorý na akné aj tak nezaberá tak, ako si predstavujeme. Stačí, keď otvoríme svoju vlastnú, klasickú a tradičnú domácu lekárničku, kde je mnoho pomocníkov, ktorých môžeme využiť. Alebo môžeme zavítať k babičke, ktorá má v hlave plno rád a tipov, ako sa s nepekným a často veľmi bolestivým akné vysporiadať.

Pomocníci z našej lekárničky

V každej domácej lekárničke sa skrýva aspirín. Pokiaľ k nemu pridáte citrónovú šťavu, máte vyhrané. Aspirín v sebe má látky, ktoré úspešne bojujú s vyrážkami. A citrón v sebe má vitamíny, ktoré pokožka potrebuje. Stačí, keď si masku necháte na tvári cez noc.

Rovnako úspešná je pena na holenie. Tá pupienky vysúša. Pokiaľ necháte penu na tvári pôsobiť cez noc, pupienok nielen, že stihne počas noci uschnúť, ale aj doslova zmizne.

Babičkine rady na nepekné akné

Aj babičkina hlava je plná nápadov, radov a tipov, ako sa pobiť s problematickým akné. Napríklad je dobré na postihnutú časť tváre naniesť roztlačený cesnak, ktorý necháte pôsobiť cez noc. Blahodárne pôsobí aj dužina z aloe vera, ktorá sa natrie na postihnuté miesto a nechá sa opäť vstrebať cez noc. Rovnaké účinky má aj pitie jablčného octu, stačí pohár denne. Dlhodobé pitie pohára jablčného octu denne zastaví tvorbu vyrážok, navyše reguluje zažívanie človeka, čo tiež nie je na škodu, že áno.