Ako zlepšiť súkromia vo svojom interiéri?

Dnes je veľkým trendom stavať domy veľmi blízko pri sebe. To môže mať za následok, že veľmi dobre vidíte, čo sa deje u susedov za oknom. A to isté môžu vidieť aj oni. Čo robiť, ak chcete zvýšiť súkromia u vás doma? Možností je niekoľko. 

vonkajšie rolety 

Prvý variant, na ktorú sa pozrieme, je unikátny v tom smere, že sa inštaluje z vonkajšej strany vašich okien. Jedná sa o vonkajšie rolety, ktoré majú klad nielen v tom, že zvýši vaše súkromie. Môžu ponúknu aj ďalšie pozitívne vlastnosti. Medzi tie môžete zaradiť: 

  • dokonalé zatemnenie 
  • Ochranu pred zlodejmi 
  • zvukovú izoláciu 

vertikálne žalúzie 

Ideme na možnosť číslo dva, ktorou sú žalúzie. Nie tie, ktoré väčšina z vás pozná. Máme na mysli variantu, ktorou sú vertikálne žalúzie. Tie sa hodí hlavne pri rodinných domoch, a to tam, kde sa pri stavbe myslelo aj na veľké sklenené plochy, napríklad v oblasti obývacích izieb. Tento typ žalúzií je v danom smere zaručene najlepší. Zaujme tiež výber rôznych dizajnov, ale aj jednoduché ovládanie. To môže byť nielen ručné, ale pokročilé varianty ponúknu motorizované riešenie, a to dokonca aj na diaľkové ovládanie. 

horizontálne žalúzie 

U žalúzií ešte zostaneme. A to tentokrát u tohto typu, ktorý každý veľmi dobre pozná. Použiť sa dajú v podstate na akékoľvek okno. Pokiaľ ide o výpočet ich kladov, tak je to predovšetkým jednoduchá inštalácia, jednoduché ovládanie, ale aj výber z celej rady farebných variantov. Plusom tohto riešenia je ešte jedna vec, a tou je určite aj priaznivá obstarávacia cena. 

látkové rolety 

U roliet sme začínali a tiež u nich skončíme. Tentoraz si ale predstavíme riešenie, ktoré sa inštaluje už v rámci samotného interiéru. Sú to látkové rolety, ktoré sa vďaka zajíkavým designom môžu stať celkom podarenú súčasťou mnohých interiérov. Nechýba ale ani istota veľmi jednoduchého ovládania pri snahe dosiahnuť správnej polohy. Aj tento variant dokáže nadchnúť celkovo priaznivou cenou.