Túžite po novom štýle? Tipy nájdete na ulici

Máte teraz na jar pocit, že nemáte čo na seba? Premýšľate, kde načerpať inšpiráciu? Nechce sa vám neustále listovať módnymi katalógy a stránkami módnych časopisov? Máte pocit, že všetko už tu bolo? Potom je možná na čase zvoliť trochu inú stratégiu. Vykašlite sa na aktuálne trendy, ktoré chrlia módni návrhári, a skúste to naopak z druhej strany. Inšpirujte sa módou, ktorú ponúka ulice. 

Majte oči otvorené 

Stačí k tomu jediné. Mať oči otvorené a rozhliadať sa okolo seba. Pokukujte nenápadne po ženách, ktorých stretávate na ulici. Všímajte si, čo nosí. A vezmite si z toho aj niečo inšpiratívneho pre seba. Nepřemlouváme vás k tomu, aby ste nejakú kopírovali. Ale keď si všimnete oblečenie, detailov, niečo vás upúta a zaujme, vhodne doplní váš štýl. Avšak pozor, majte súdnosť. Ak máte menšie skôr buclatější postavu model pre dlhonohé štíhle krásky na vás jednoducho nebude vyzerať dobre. Aké trendy z ulice si vziať pre budúcnosť? 

Skúste aj uletené kombinácie 

Prestať sa báť. Možno ste si toho všimli tiež. Predtým pre nás bolo typické, že sme sa zahaľovali do čiernych, šedých či proste tmavých farieb. Dnes už sa našťastie objavujú prvé lastovičky, ktoré túto charakteristiku vyvracia. Začíname sa kamarátiť so sviežejším farbami, a to je dobre. Dajte si preto za úlohu, že odložíte čiernu, ktorá je síce vždy elegantná, a zaobstaráte si nejaký farebný jarný model. Nebojte sa tiež kombinácií, aj takých, ktoré vám pripadajú trochu strihli. Dlhý jednofarebný kabát cez kostým s výraznými farebnými motívmi? Prečo nie, budete to pôsobiť sviežo. Výrazná kabelka s dominantnou aplikáciou, ktorá pozdvihne inak trochu nudný jednofarebný kostým? Samozrejme. Originálne doplnky vo forme výrazných náhrdelníkov, napríklad vo forme tvarov z kameňov, mušlí či dreva? Určite, dodajú vám švih. Základom je nasávať nové vplyvy a nebáť sa ich rôzne kombinovať.