Pravidlá pre výber dokonalých džínsov

Džínsy sú neoddeliteľnou súčasťou každého šatníka. Jedná sa o nadčasový kúsok, ktorý môžete nosiť v každom ročnom období. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí džínsy neradi nakupujú, pretože nikdy nevie, ako na to, poradíme vám. Máme pre vás zoznam pravidiel, ktoré vedú k dokonalým džínsom. Moc dobre totiž vieme, ako výber džínsov môže byť ťažký. Veď na trhu ich je toľko!

Možno konštatovať, že džínsy miluje úplne každý. Z ich obstarávania však nie je nikto nadšený. Snažíme sa vždy o to nájsť džínsy, ktoré nám budú perfektne sadnúť a ktoré si už nebudeme chcieť zložiť. Lenže takéto džínsy naozaj nenájdeme ľahko. Preto sme spísali pár pravidiel, podľa ktorých sa riadiť, ak si budeme chcieť džínsy kúpiť.

Uvedomte si, akú máte postavu

S vyberaním džínsov vám pomôže vaša postava. Majte neustále na pamäti, akú máte postavu. Podľa toho džínsy vyberajte. Ak ste drobné postavy, pozrite sa po džínsach s vysokým pásom, ktoré dokážu vaše nohy opticky predĺžiť. Keď mu máte plnoštíhlu postavu, kupujte si takzvaný bootcut strih s mierne rozšírenými nohavicami. Tie totiž opticky postavu zrovnajú. Ak máte oblejšie krivky, nebojte sa tmavých džínsov, prípadne univerzálnych rovných strihov.

Skontrolujte vrecká

Pri výbere džínsov by ste sa mali rozhodne pozerať na vrecká. Niektoré totiž môžu vášmu pozadia uškodiť. Vrecká by mali byť skôr vyššie posadené, príliš nízko posadené vrecká zásadne pozadia škodí. Dámy sa skvelým pozadím môžu nosiť aj džínsy bez vreciek, ak však so svojím zadočkom nie ste spokojná, džínsom bez vreciek sa radšej vyhnite oblúkom.

Výška pásu vám môže tiež uškodiť

Dnes je možné zakúpiť si džínsy s rôznymi výškami pása. Opatrne ale na to. Nejedna džínsy vám môžu uškodiť. Nízky pas si môžu dovoliť hlavne ženy so skvelou postavou, bokovky skracujú nohy, vysoký pás opticky predlžuje nohy, teda si ho môžu dovoliť hlavne ženy drobnejšie postavy.