Najčastejšie chyby pri výbere podprsenky

Kúpiť si novú podprsenku nemusí byť tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Prieskumy odhaľujú, že je len málo žien, ktoré si vie vybrať správnu veľkosť podprsenky. Každá žena má trochu inú stavbu tela a iný tvar pŕs. A tiež je potrebné voliť trochu inú podprsenku do výstrihu alebo pre tesné oblečenie. Zle zvolená podprsenka navyše nepodporuje prsia správnym spôsobom – navyše môžu vyzerať ochabnuto. Ako sa tohto problému vyvarovať?

Akú máte veľkosť?

Veľkosť si môžete zmerať doma pomocou krajčírskeho metra. Merajte sa bez akéhokoľvek oblečenia a najlepšie pred zrkadlom. Prvá miera, ktorú musíte odstrániť, je obvod hrudníka pod prsiami. Krajčírsky meter priložte pod prsia (tam, kde bude končiť vaše podprsenka) a veďte ho okolo trupu. Zadná časť musí byť v rovnakej výške, ako časť prednej. Veľkosť košíčkov meriate na mieste, kde je vaše poprsie najširšia.

Vyberajte podľa obvodu pod poprsím
Ženy zvyčajne hľadajú podprsenku podľa veľkosti košíčkov. To je ale chyba. Základným kritériom by mal byť práve obvod pod poprsím. Najväčšou chybou je výber príliš malého košíčka a širokého obvodu. Prsia potom nie sú správne podopretá. Vizuálny efekt je nepriaznivý – a je zrejmý najmä pri nosení tesného oblečenia.

Háčik podprsenky

Ďalšou veľmi častou chybou je to, že veľa žien si podprsenku zapína na prvý háčik. Pritom by to malo byť práve naopak – zapnite podprsenku na posledný háčik (tj. Aby bol čo nejvolněji). S postupom času materiál degraduje a bude potrebné použiť ďalšie háčiky.

Nepriaznivý strih

Podprsenka má za úlohu schovať nedostatky a podčiarknuť silné stránky. Môže zmenšiť alebo zväčšiť poprsie na základe zvoleného strihu. Dokáže poprsie dodať krásny tvar. Oplatí sa vlastniť hneď niekoľko strihov.

Nevhodná podprsenka

Podprsenka by mala byť tiež pohodlná. Nosíme ju po väčšinu dňa, takže je dôležité venovať sa tomu, aby nás jej kostice netlačili do rebier alebo jej obvod nebol príliš tesný. Ramenné popruhy môžu pomôcť cítiť sa v podprsenke dobre – upravte ich tak, ako vám to vyhovuje.