Aké potraviny obsahujú najviac vitamínu C?

Cítite, že ste unavení a potrebujete do svojho tela dostať čo najviac vitamínu C? Máte pocit, že práve ten jediný vám chýba, pretože vás začínajú bolieť kĺby i svaly, ako keď na vás lezie choroba? Upevnite čo najrýchlejšie svoju imunitu, nech bacilom, ktorí sa chcú dostať do vášho tela, zabráni v ceste. Stačí len vedieť, kde sa vitamíny C nachádza, a potraviny bohaté na vitamín C do svojho jedálnička zaradiť. 

Mnohí ľudia sa môžu pýtať, prečo vlastne vitamín C potrebujeme, k čomu je dobrý, či vôbec je tak telu prospešný, ako sa tvrdí. Vitamín C je pre naše telo nepostrádateľný, jedná sa o veľmi silný antioxidant, ktorý pomáha hojiť rany, tiež znižuje hladinu zlého cholesterolu v krvi a okrem iného aj skracuje dĺžku nachladnutia, ak bacily alebo vírusy predsa len zasiahnu naše telo. 

Vitamín C môžeme doplniť mnohými spôsobmi. Existujú vitamíny v tobolkách, ktoré kúpime v lekárni, ale aj tento vitamín môžeme konzumovať v potravinách. V akých potravinách sa vitamín C nachádza? 

šípky 

Mnohí ľudia by najskôr vymenovali citrusy, ale oveľa väčším zdrojom vitamínu C sú šípky. Choďte si natrhať šípky už teraz, nech máte na zimu zásobu. Z šípok sa najčastejšie varí čaj, len v 100 gramoch nájdeme až 500 miligramov vitamínu C. Pre porovnanie – v porovnaní s citrónom sa jedná o desaťnásobok. 

čierne ríbezle 

Kto by nepoznal čierne ríbezle – malé bobuľky, ktoré vo veľkom pestujeme na záhrade. Čierne ríbezle milujeme, málokto ale vie, ako zdravý čierne ríbezle je. Čierne ríbezle obsahuje opäť viac vitamínu C, než akékoľvek citrusy na svete. Z prieskumov vyplýva, že je zhruba štyrikrát bohatšia na vitamín C. 

červená paprika 

Verili by ste, že sa veľké množstvo vitamínu C nachádza tiež v červenej paprike? Jedna surová červená paprika obsahuje 142 mg vitamínu C, k tomu obsahuje len dvadsať kalórií, čo je skvelé!