Čo ste možno nevedeli o kabelkách Birkin

Kabelky Birkin alebo tiež skrátene Birkinky sú medzi ženami dobre známe. Jedná sa o kabelky, ktoré vlastne nie sú len obyčajnými kabelkami. Jedná sa o vstupenku k spoločenskej smotánke. Kto takú kabelku má, nemôže byť len tak niekto, veď stoja stovky tisíc až milióny korún. Jedná sa o skvelú alternatívnu investíciu, ktorá z vás jedného dňa môžete urobiť naozaj veľkého milionára. Birkinky sú zároveň symbolom spoločenského štatútu, tiež sú ikonickým kúskom, ikonou módneho sveta. Napriek tomu o nich ženy nevedia úplne všetko.

Zaobstarať si takú legendárnej kabelku značky Birkin rozhodne nie je nič ľahké. Ako sme spomenuli, je to veľmi drahá kabelka, ktorá z človeka môže urobiť naozajstného milionára. Poďme si preto spomenúť niekoľko zaujímavostí aj kabelke Birkin, o ktorých ste určite nepočuli.

Zaujímavosti o kabelkách Birkin

  • Vedeli ste, že výroba jednej jedinej Birkin kabelky trvá dlhšie ako dva dni? Každá jedna taška je vyrábaná jedným remeselníkom na jednom pracovisku a vyrába sa rovných 48 hodín. Každý pracovník, ktorý vyrába kabelky Birkin, musí pred výrobou kabeliek prejsť špeciálnym päťročným výcvikom, počas ktorého sa naučia pracovať s luxusnými kožami a počas ktorých sa naučia odvádzať skutočne precíznu prácu.
  • Vedeli ste, že vôbec najdrahšie Birkin kabelka stála 38O tisíc dolárov? To je zhruba deväť miliónov korún! Je to zároveň najvyššia suma, akú kedy človek utratil za kabelku.
  • Vedeli ste, že Birkin kabelky sú ďaleko lepší investíciou ako akcie na burze cenných papierov? Z poslednej roky dosahujú Birkin kabelky priemerný ročný výnos viac ako štrnásť percent.
  • Vedeli ste, že cena kabeliek Birkin štartuje na ôsmich a pol tisícoch dolároch? A to je kabelka bez vzoru. Kabelka Birkin so vzorom je samozrejme ďaleko drahšie.
  • Vedeli ste, že prázdna kabelka Birkin váži približne jeden kilogram? Keď teda do nej pridáte telefón, kľúče a tiež potom peňaženku alebo make-up, celkom sa prednesie.