Aké choroby nás sužujú v zime a ako sa pred nimi chrániť?

Zimné obdobie sa každým rokom nesie v znamení prechladnutia a chorôb. V súčasnej dobe sa celá rada z nás stretáva s chorobami, ktoré nám nedajú v noci spať. Niektorí jedinci stále bojujú, ale ani ich imunitný systém nebude silný dlho. Prezraďme si teda, aké choroby nás v zime sužujú a ako sa pred nimi prípadne chrániť. Nikto predsa nechce byť prechladnutý či chorý na Štedrý deň, nikto tiež nechce byť chorý alebo prechladnutý v čase, keď sa oslavuje príchod Nového roka. 

Aké choroby nás v zime sužujú? 

Ako už bolo spomenuté, zima sa každým rokom nesie v znamení prechladnutia a chorôb. Každý druhý človek v električke kašľa, nejednému človeku tečie z nosa a iní dúfajú, že budú môcť prehovoriť v prípade, že je niekto pozdraví. Nachladnutie – to je to najčastejšia, s čím sa v zime stretávame. Nejotravnější je zásadne nádcha, o ktorej sa vie, že liečená trvá týždeň a neliečená sedem dní. Ostatne nádchu často sprevádza bolesť v krku a samozrejme i kašeľ. 

Nachladnutie často predchádza závažnejším ochoreniam, ako je potrebné angína, chrípka alebo črevná chrípka. To sú taktiež časté choroby, s ktorými sa v zime stretávame a vďaka ktorým sa aj zatvárajú školy, ak chýba veľké množstvo študentov. 

Ako sa pred chorobami a nachladnutím chrániť? 

Je mnoho spôsobov, ako sa pred prechladnutím a pred prípadnými chorobami chrániť. Napríklad sa odporúča konzumovať veľké množstvo vitamínov. Najdôležitejšie je vitamín C, ktorý podporuje imunitný systém. S vitamínom C ale zaobchádzajte opatrne. Konzumujte potraviny, v ktorých je obsiahnutý, na druhej strane ho ale nekonzumujte v abnormálne veľkom množstve. 

Okrem toho pomáha aj vhodné obliekania. Omrzlinám predídete tak, že budete nosiť rukavice, šály a čiapky. Väčšina chorôb putuje od nôh, preto hlavne nohy majte ustavične v teple. Ak nemáte čižmy tak teplé, ako by ste si predstavovali, kúpte si do nich teplú vložku.