Aké máme typy podprseniek?

ámy, aké sú vaše obľúbené podprsenky, ktoré nosíte? Väčšina žien má naozaj svoj obľúbený typ podprsenky, ktorý nosí viac, než akýkoľvek iný typ. Páni sa mylne domnievajú, že výber podprsenky nie je žiadna veda, ale naozaj to tak nie je. Než si žena nájde vysnívanú a dobre padnúcu podprsenku, môže to naozaj dlho trvať. Páni preto musí mať so ženami doslova svätú trpezlivosť alebo ich radšej musí púšťať na nákupy spodnej bielizne samotnej.

Ak ste práve na love podprseniek alebo ak sa chystáte uloviť tú svoju pravú, dobre padnúci, možno premýšľate nad tým, koľko typov a druhov podprseniek vlastne existuje. Prinášame krátke zhrnutie niekoľkých typov a druhov.

Vystužené podprsenky

Existujú napríklad takzvané vystužené podprsenky, ktoré sú považované za takú klasiku v oblasti spodnej bielizne. Sú asi najrozšírenejšie a tiež najviac obľúbené. Kladú si za cieľ plne zakryť prsia, ramienka sú väčšinou pevne prišitá alebo sú tiež odopínacie. Vystužené podprsenky často nosia ženy, ktoré majú prsia, ktoré nevyžadujú takzvaný push-up efekt. Najčastejšie je nosia ženy so stredne veľkým alebo veľkým poprsím.

Nevystužené podprsenky

Na druhej strane existujú aj nevystužené podprsenky, ktoré sú vhodné najmä pre ženy s veľkým poprsím. Sú pohodlné, väčšinou bývajú vyrobené z príjemných materiálov. Aj keď sú z prírodných materiálov, rovnako zaisťujú prsiam dostatočnú podporu a oporu.

Braletky

Dnes veľmi obľúbené sú takzvané braletky, ktoré sa často nosia aj ako obyčajný top k nohaviciam. Väčšinou majú trojuholníkový tvar, široký obvod, košíčky väčšinou nie sú vystužené. Dnes majú braletky naozaj rôzne strihy, najkrajší sú tie s krajkami. Pre veľké prsia sa však nehodí, neposkytujú dostatočnú oporu. Vhodnejšie sú pre MenC a stredné prsia.

Push-upky

Ženy s menšími prsiami vyhľadávajú s veľkou obľubou takzvanej push-upky. Jedná sa o podprsenky, ktoré prirodzene dvíhajú prsia a trochu ich tvarujú. Opticky však zväčšujú dekolt žien, preto je vyhľadávajú hlavne ženy s menšími prsiami.