Na čo nezabudnú pri ceste do exotických destinácií

Máte pocit, že ste Európu už prejazdila krížom krážom? Nie je kút, ktorý by ste nepoznali? Láka vás preto predstava, že tento rok vyrazíte niekam ďalej, aby ste spoznali niečo nové? Exotika môže byť vaším cieľom, ale mali by ste sa na takú cestu dobre pripraviť. Jedine tak vás nič nezaskočí. Na čo teda nezabudnúť? 

Hodí sa aj lieky na maláriu 

Nemáte-li cestovné lekárničku, určite si ju kúpte. Vybavte ju nielen obväzy a náplasťami, Septonex mastí a ďalšími potrebami proti drobným poraneniam, ale nezabudnite ani na základné lieky. Nemali by vám chýbať prípravky proti bolesti, ďalej lieky proti hnačke, zápche, nachladnutie a alergiám. Ak letíte do vzdialenejších končín, musíte počítať aj s tým, že prípadná lekárska starostlivosť môže byť ťažšie dostupné a mať so sebou výbavou pre prvú pomoc pri akútnych problémoch sa oplatí. Ak idete do krajín s výskytom malárie, nie je od veci mať v zásobe aj prípravok proti tejto chorobe. 

Nezabudnite na dresscode 

Pred cestou sa informujte o počasí v cieľovej destinácii, mali by ste byť vybavené aj na chladnejšie počasie. Myslite aj na to, že ak idete do moslimskej krajiny, mali by ste rešpektovať tamojšie zvyky a mať dlhé nohavice či sukňu a zahalené ramená a ruky – v krátkej sukni a tope vás tam do chrámov a iných pamiatok nepustí. V luxusnejších hoteloch naviac mnohokrát vyžadujú v reštaurácii dresscode. V otrhaných džínsoch a tričku tam ísť nesmiete, takže budete musieť pribaliť šaty či letné kostým. 

Doprajte pokožke výživu 

Na celú akciu by ste mali pripraviť aj svoju pleť. Myslite na to, že pre ňu bude šokom tá nadmiera slnka. Preto zabaľte do tašky ochranný krém proti slnku s faktorom aspoň SPF 50, aby ste sa hneď nespálili. Doprajte si tiež na spiatočnú cestu kvalitné hydratačné krémy s obsahom antioxidantov a vitamínu E, vďaka nim zvládne vaše netrénovaný kože opálenie oveľa ľahšie. Zmena klímy môže tiež pokožku viac vysušovať, preto ju pravidelne mažte.