5 miest, ktoré navštíviť v New Yorku

Keďže cestovanie dostalo zelenú, väčšina ľudí si balí kufre a vyráža do krajín, ktoré chceli navštíviť už dávno. Jedným z týchto miest je New York, ktorý sa často nazýva betónovou džungľou. Či je to naozaj tak, musíte zistiť sami. V ideálnom prípade si už v lietadle začnite písať plán cesty a vydajte sa za zážitkami.

Socha slobody ako povinná výbava

Povinná vec je niečo, čo je absolútne samozrejmé mať, navštíviť alebo vidieť. A pokiaľ ide o New York, Socha slobody je povinnou súčasťou cestovného itinerára. Je nepochybne symbolom Ameriky a môžete sa naň pozerať z mnohých strán. Aby ste mali výhľad, musíte nastúpiť na loď a absolvovať prehliadku so sprievodcom.

Socha slobody je však pre turistov otvorená a môžete sa dokonca zúčastniť jej prehliadky. Ceny sa pohybujú okolo dvadsiatich dolárov, ale záleží na vašich požiadavkách.

Ranný výlet do Central Parku

Hoci sa o New Yorku hovorí, že je to betónová džungľa, sú tu aj krásne trávnaté plochy, ktoré sú ideálne nielen na ranný piknik, ale aj na ranný beh. Napríklad v Central Parku môžete stretnúť mnoho celebrít, ktoré tu často behajú počas voľných dní, aby sa udržali v dobrej kondícii.

Ide o najznámejší mestský park vôbec a nájdete ho v hornej polovici Manhattanu. Medzi miestnymi obyvateľmi sa hovorí, že je to zelený raj uprostred spomínanej betónovej džungle.

Rockefellerovo centrum musíte vidieť

Takzvané Rockeffelerovo centrum nie je len tak hocijaká zastávka, ale opäť hovoríme o jednej z povinných zastávok. Človeka určite zaujme, že nejde len o jednu pamiatku, ale že ide o viacero pamiatok v jednom jende. Tento rozsiahly komplex tvorí celkovo devätnásť budov vrátane vyhliadkovej plošiny Top of The Rock, Radio City Music Hall a štúdií NBC.

Najdôležitejšou a zároveň najatraktívnejšou časťou je vyhliadková plošina Top of The Rock, na ktorú sa dostanete za menej ako štyridsať dolárov.