Pestrosť si nechajte na jar, skúste opäť vytiahnuť čiernu

Každé ročné obdobie sa nesie v znamení určitých farieb. Jar sa nesie väčšinou v pestrom duchu, pretože s vychádzajúcim slniečkom a s prebúdzajúcej sa prírodou by ste mali prebudiť aj váš šatník, a to práve nevšednými kúsky, vďaka ktorým dosiahnete pekne živého a žiarivého looku. Letu dominujú najmä veľmi pestré farby, medzi ktoré sa radí predovšetkým červená, žltá a modrá. Začína sa však mnohokrát siahať k pastelovějším odtieňom, a to konkrétne modrej a ružovej farby. Jemnosť leta však vystrieda tvrdosť jesene. Ten sa väčšinou nesie v znamení tlmených a tmavých odtieňov. Na mieste je jednoznačne šedá, vojensky zelená alebo bordó farba, ktoré sú perfektne k sebe zladiť. Následná zima je však iba o kontraste čiernej a bielej farby. Ak sa sústredíte práve na ne, budete vždy v zimnom období dokonale zladení. 

Ako Cruella zo sto a jedného dalmatínca! 

Iste každý pozná rozprávku 101 dalmatíncov. Práve tu vystupuje zlá postava menom Cruella, ktorá sa vyznačuje predovšetkým čiernobielu kombinácií. Tá by najskôr v zimnom období riadne dominovala, pretože práve táto kombinácia je v tomto období úplne nestarnúci. Možno by sme sa mali zamerať aj na kontrast, ktorý je potrebné v tomto looku mať. Ale nie je to podmienkou. Čierna navyše perfektne zoštíhľuje, a tak si nikto nebude všímať, či máte alebo nemáte kontrast vo svojom looku. 

Samozrejme zima nie je iba o týchto farbách. Ide o obdobie, v ktorom sú povolené úplne všetky farby, pretože napríklad vianočné sviatky sú práve o farbách. Zima je teda akýmsi jediným obdobím, kedy je povolené chodiť úplne podľa nálady a nikoho tým nezaskočíte. Preto sa nebojte voliť k bielym alebo k čiernym džínsom obľúbenou pestrú blúzku len preto, že si myslíte, že nebude počas zimy uznávaná najrôznejšími módnymi maniačka