Tenisky majú na jeseň ešte zelenú!

Už nám prichádza obdobie, počas ktorého sa väčšinou musíme rozlúčiť s našimi obľúbenými teniskami. Samozrejme existujú jedinci, ktorí nosia tenisky ešte aj v zime, kedy nám sneží a sneh dosahuje napríklad desiatich centimetrov. Lenže po vážnych chorobách, ktoré táto nezodpovednosť láka, sa potom ľahko prejde na teplejšie obuv. Lenže teraz je ešte jeseň, preto by sme mali tenisiek využiť tak veľmi, ako sa len dá! Nezabúdajte ale, že rôzne tipy tenisiek sú vhodné pre rôzne počasie. Nenoste rovnaké tenisky celú jeseň! 

Do akého počasia nosiť látkové tenisky? 

Ak milujete topánky látkové, teda úplne pohodlné, napríklad od značky Converse, ktorá je tento rok na trhu už stým rokom, potom je noste len vtedy, keď nie je daždivo ani popršeno. Veď aj jeseň v sebe nesie krásne slnečné dni, preto počas týchto dní si ich pokojne obujte! Počas daždivých dní si ich ale rozhodne nechajte doma. Predsa len vám do topánok zatečie, poškodí sa podrážka a tiež sa zašpiní natoľko, že už je potom ťažko budete dostávať do pôvodného krásne bieleho odtieňa! 

Aké tenisky nosiť počas dažďa? 

Daždivých dní je však počas jesene oveľa viac, než tých slnečných. To ale nevadí, pretože tenisky sú niektoré tak pevné, že sú do dažďa ako stvorené! Vyberajte si tenisky napríklad od značky Adidas. Jej klasiky so zaoblenou špičkou sa stali dnes jednými z najpopulárnejších topánok vôbec. Sú navyše pevné a len tak do nich nenatečie. Vďaka umývateľnému povrchu z nich ľahko zmyjete akúkoľvek špinu. Vyhnite sa ale napríklad Rosh Runkám od Nike. Tie sú dnes bohužiaľ z tenkého materiálu, aj keď majú pevnú a vyvýšenou podrážku. Preto vám vrchom môže pekne natiecť. 

Môžem Rosh Run topánky ešte nosiť? 

No iste! Rosh Run topánky od Nike sú to pravé napríklad pre behanie! Ráno si teda potrebné privstanete a zájdite si zabehnúť za dom na poľnú cestu, kde určite z rána nikto nebude. Vďaka vyvýšenej podrážke bude počas úplne pohodlný a nohy nebudú následne bolieť ako z nekvalitnej obuvi.