Využite domáce zásoby pre krásnu pleť a žiarivé vlasy

Za tieto pleťové masky a produkty starostlivosti o pleť určite nezaplatíte polovicu svojho platu. Čo si dopriať, aby ste získali žiarivú a zdravú pleť? Máme aj tipy na starostlivosť o vlasy.

Zdravá hriva pre nulové korunky

A hneď začneme so starostlivosťou o vlasy. Čo potrebujete? Viac ako len vajce. Ak máte dlhé vlasy, budete potrebovať dve vajcia. Vmasírujte si ich do vlasov po celej dĺžke a na hlavu si pripevnite potravinovú fóliu. Nechajte si takto zabalenú hlavu štvrť hodiny. Potom ho len umyte veľmi vlažnou vodou a bežným šampónom. Perfektné!

Čo pomáha po veľkej párty

Po noci strávenej na párty sú naše oči ako malé medzery. Je čas s tým niečo urobiť. Vysoký obsah vody v uhorkách sa postará o výživu a hydratáciu našej pokožky. Bude vyživovaná a naše oči sa môžu opäť otvoriť. Opuchnuté vačky pod očami zmiznú a nevzhľadné kruhy sa pomaly vytratia. Podobný tip sa hodí po noci plnej ťažkých myšlienok alebo keď vstávame za deťmi.

Ochrana vlasov a pokožky

Kokosový olej sa považuje za zázrak. Zmierňuje napätú pokožku a pokožku rúk, vyživuje vlasy a je vynikajúcim prírodným čistiacim prostriedkom. Stačí trochu kokosového oleja zohriať medzi prstami a okamžite získate príjemný pocit mastnoty. Môžete si ním ošetriť vlasy. Takto impregnovaný príčesok sa bude dokonale lesknúť a bude chránený pred okolitými škodlivými vplyvmi.

Peeling s nulovými nákladmi

Drhnutie môžete pripraviť aj z obyčajného logera. Zvyšky kávy stačí z vody odcediť a pridať čajovú lyžičku olivového alebo kokosového oleja. Masírujte krúživými pohybmi päť minút. Tým sa odstránia už odumreté kožné bunky. Vaša pokožka bude dokonale čistá.

Účinné masky na tvár si môžete pripraviť aj z domácich ingrediencií. Klasický biely jogurt so živými kultúrami sa považuje za nadčasové riešenie. Vyskúšate ho pre svoju pleť?