3 zimné topánky, ktoré musíte mať v botníku

Móda každú sezónu prináša na pulty obchodov nové a nové veci. Málokedy sa nad vecami pozastavíme, ale niekedy nás skutočne nadchnú. Z aktuálnej zimnej kolekcie by sme mohli vypichnúť napríklad veľké množstvo svetrov s rolákom, ktorých na pultoch obchodov nájdete vážne viac než dosť, ale taky je nutné vypichnúť aj množstvo topánok, ktoré sa teraz nachádza na pultoch obchodov. Blíži sa zima, čo znamená, že sa blíži aj obdobie čižiem, ale čižmy nie sú jediná zimná obuv, ktorú by sme mali mať vo svojom botníku. Poďme sa zamerať na tri kúsky, ktoré by sme skutočne vo svojom botníku nemali tohtoročnú zimu postrádať.

1) Čižmy nad kolená

Kozačky nad kolená sú pomerne populárne obuv, ktorú iste dobre poznáte. Nosia sa najčastejšie k šatám alebo k sukniam – skrátka vtedy, kedy vám idú vidieť nohy, konkrétne kedy idú vidieť pančucháče alebo silonky. Čižmy nad kolená nevyzerajú práve dobre v kombinácii s riflami. Okrem toho to nie je obuv vhodná pre dievčatá malého vzrastu, pretože máloktoré čižmy nad kolená majú podpätok, teda máloktoré čižmy nad kolená nezmenšujú postavu. Je nutné dodať aj to, že je väčšinou nájdeme zo semišového materiálu, čo znamená, že sa nehodí priamo do snehu. Než však sneh napadne (alebo ak žijete v meste, kde je neustále brečka), tieto čižmy sú rozhodne na mieste. Bohužiaľ je však často nenájdete vyteplené, čo je škoda, ale na druhú stranu do nich dáte aj tú najteplejšie ponožku.

2) farmárky

Síce sa v mnohých internetových magazínoch dozviete, že obľúbené topánky menom farmárky sú už dávno „out“, nie je to tak úplne pravda. Tieto topánky sú skutočne vkusné, avšak počas jesene sa nenosili. Počas zimy sú však hojne nosené, preto sa ich nebojte opäť kúpiť.

3) Klasické čižmy

A samozrejme nesmiete vo svojom zimnom botníku postrádať klasické čižmy, ktoré nás stopercentne pred tou nepríjemnou zimou ochráni. Tie nájdeme vyteplené a vkusné, navyše sa hodí úplne ku všetkému. Klasické kozačky sú väčšinou do polovice lýtok alebo tesne pod kolená.