Základné typy kabeliek, ktoré nesmú chýbať žiadnej žene v zbierke

Ako docieliť dokonalý outfit? Jednoducho – jednoducho len siahnite po kabelke. Bohužiaľ sa sila módnych doplnkov preceňuje, a to vie vo výsledku urobiť veľmi veľa. V prípade, že nemáte, po akej kabelke siahnuť, poďme si prezradiť niekoľko základných typov, ktoré majú tvoriť vašu zbierku. A ak niektorá kabelka nie je, je načase túto dieru vyplniť. Či sa nakoniec rozhodnete pre tradičnú čiernu kabelku alebo dáte prednosť inému odtieňu, to je už rýdzo na vás.

Crossbody kabelky

Na výlety, ale aj na bežné prechádzky alebo len tak do práce, keď toho nie je potrebné vziať veľa. Crossbody kabelky sa na pulty obchodov dostali pred niekoľkými rokmi (jedná sa teda o pomernú novinku), za tú dobu sa však doslova vtlačili do kože mnohých žien.

Nie sú síce tak prudko elegantné, ale dokonale padnú ku každému menej formálnemu outfitu. Dokonca pekne pasujú aj k športovým teplákom.

Listová kabelka

Pokiaľ máte pred sebou nejakú spoločenskú udalosť, potom budete chcieť určite skôr elegantnejšiu alternatívu kabelky. Listové kabelky sú teda gólom do čierneho. Sú obvykle veľmi malé, padnú pekne do ruky, sú vysoko elegantné a hodia sa k šatám, sukniam aj k elegantným nohaviciam.

Svojou veľkosťou sú tak akurát. Vhodné iba pre najnutnejšie cennosti, ako je mobilný telefón, drobná peňaženka na karty alebo bankovky a kľúče. A samozrejme rúž, ktorý nesmie pri spoločenských udalostiach žene v kabelke chýbať.

Aktovky alebo batohy

Človek by povedal, že to medzi kabelky nepatrí, ale pri pohľade na aktuálnu ponuku na trhu sa zhodneme na opaku. Batohy totiž nie sú iba tradičnými, športovými školskými batohmi, ale sú veľmi elegantné, prakticky sa podobajú kabelkám a tie tiež následne nahrádzajú v mnohých outfitoch.

Padnú nielen k bežným košeliam a formálnejším outfitom, samozrejme ich však môžete využiť aj k športovým alternatívam alebo bežným, ležérnym kombináciám.