Ako vybrať dámské hodinky?

Nie je tomu dávno, čo sa nosenie hodín považovalo za viac mužskú záležitosť. Z historického hľadiska to však boli práve ženy, ktoré ako prvé nosili hodinky na zápästí. Pozrime sa ako spoločenská situácia ovplyvňovala dizajn dámskych hodiniek.

Prvé hodinky boli navrhnuté pre anglickú kráľovnú, boli veľmi jednoduché a vyrobené celé zo zlata. Dnes dizajnéri ostávajú aj pri jednoduchosti. Jednými z takých hodiniek sú festina dámske hodinky s jednoduchými tvarmi a čistými líniami.

V aristokratických kruhoch sa neskôr začali nosiť hodinky, ktoré spĺňali skôr účel šperku ako nástroja na určenie času. Išlo o veľmi drahé hodinky, vykladané diamantmi a kryštálmi. Hoci v súčastnosti zaznamenávame nový trend, kedy nám okrem dizajnu záleží aj na funkcionalite, nájdeme medzi hodinkami aj kúsky ako hodinky vykladané kryštálmi, ktoré sú lákadlom pre ženské oči.

Koniec 19.teho storočia bol poznamenaný II. svetovou vojnou, čo sa odrazilo aj na životnom štýle žien. Ženy hodinky nielen nosili, ale pracovali v továrňach na ich výrobu. Neodlučiteľnou súčasťou boli pre mužov v tom čase vreckové hodinky. Pre ich nepraktickosť však začal tento trend ustupovať a na mužských zápästiach sa začali objavovať náramkové hodinky. Dizajn ženských hodiniek bol striedmy, dôraz sa kládol na praktickosť a ponuka bola obmedzená.

Po II. svetovej vojne začali vznikať nové značky, ktoré sa pri návrhoch hodiniek vracali k výraznejšiemu dizajnu. Ten bol prispôsobovaný skôr potrebám mužov. Našťastie dnes máme širokú ponuku dámskych hodiniek na Hodinky.sk a trh s hodinkami zaznamenáva enormné predaje. A to aj napriek tomu, že čas môžeme zistiť odvšadiaľ – z palubnej dosky auta, displeja na kávovare či nášho smart telefónu. Dnes nájdeme na Hodinky.sk 50 značiek dámskych hodiniek a všetky majú svoj osobitý štýl.