Tri outfity, v ktorých hrajú hlavnú úlohu retro kvetinové šaty

Aké šaty dominujú tohtoročnému roka? Každým rokom s príchodom teplých mesiacov príde tiež do módy nový model šiat, ktorý sa bude nosiť nadchádzajúce mesiace. Ani tento rok tomu nebolo inak. Lenže tento rok sme boli týmto trendom trochu prekvapení, pretože sme sa vrátili do minulosti. Aktuálnym trendom v podobe šiat sú totiž tradičné retro šaty ku kolenám, ktoré majú kvetinový vzor. Šaty majú gombíky alebo cvočkami od pŕs až po kolená, majú zvyčajne véčko a sú ušité z veľmi ľahkého materiálu. Ide teda naozaj o typické šaty, ktoré sa nosili pred desiatkami rokov. A možno preto, že sa nosili tak dávno, ženy nevedia, ako ich kombinovať. Zostavili sme preto tri outfity, kde hrajú hlavnú úlohu práve kvetinové retro šaty, ktoré sa dnes nosí.

retro outfit

Prvým outfitom je úplne retro outfit, ktorý sa skladá z kvetinových retro šiat, ku ktorým sa pridajú len lodičky alebo črievičky s výkrojom do véčka. Zvyčajne majú také topánky pevný podpätok, sú pomerne nízke. K tomu sa pridá retro listonoška, ​​ktorá nie je príliš malá, ale ani príliš vysoká, a na hlavu sa dá slamený klobúčik. Retro outfit je teraz na svete. Listonoška sa prípadne môže vymeniť za štýlovú kabelku okrúhleho tvaru, ktorá sa tiež aktuálne nosí.

Kvetinové šaty v kombinácii s teniskami

Ďalším outfitom sú kvetinové retro šaty, ktoré sú v kombinácii s dnes veľmi štýlovými bielymi teniskami, ktoré sa nosia doslova ku všetkému. K tejto kombinácii potom len pridajte menšie batôžtek, do ktorého sa vojde len peňaženka, telefón a kľúče, a vydajte sa na výlet – napríklad až na Okoř!

Netradičné kvetinový look

Pokiaľ by ste radi kombinácii s vyššími topánkami, jeden taký outfit vám prinášame. Čo skombinovať krásne šaty s vyššími čižmami až ku kolenám? K tomu pridajte len drobnou kabelku cez rameno, prípadne lístoček, dozdobte ľahkým kardigany či prikrývkou, dolaďte retro doplnky, ako sú napríklad perly.