Zimné trendy jasne a stručne: s čím v zime vyrukovať?

Rozmýšľate nad tým, ako budú vyzerať vaše zimné outfity? Začínate si kupovať skvelé kúsky, s ktorými chcete nadchádzajúcom ročnom období zaujať ako dámsku, tak mužskú populáciu? Zimné trendy sú tento rok trochu iné ako tie predchádzajúce. Na rozdiel od minulého a predminulého roku sa bude vsádzať na výraznejšie, farebnejšie odtiene, neutralita sa presúva do ústrania. Rovnako tak tento rok v zime budete môcť staviť na rad materiálov, ktoré so sebou môžete rôzne kombinovať. Inými slovami – tento rok máte pomerne voľnú ruku. Takže ako to využijete?

Baránka si kúpte do skrine

Aj keď podľa módnych stylistov bude tohtoročná zima hlavne o kabátoch dlhého strihu, v skutočnosti bude ešte o jednom veľmi výraznom prvku, a to o baránkoch. Ak potrebujete vyvážiť outfit, ak chcete málinko rozbiť eleganciu, ktorá sa tento rok do popredia počas zimy dostane, namiesto dlhého voľného kabátu zvoľte skôr baránkovú bundu alebo kabát. Tento trend hlási po rokoch veľký comeback a sľubuje vám, že rozhodne nebudete mrznúť.

Ak ste sa domnievali, že ho možno skombinovať iba s džínsami, pomýlili ste sa. Pekne vyzerá aj ku čižmám a šatám čiže môže tvoriť napríklad look na plánovanú večeru.

Hlavne pohodlne

Aj tohtoročnú zimu ešte trochu pobozká koronavírusová kríza a to, že sme si veľkou mierou zvykli na pohodlie. Preto aj v nadchádzajúcom ročnom období budeme vsádzať na to, aby komfort bol tým, čo bude v outfite dominovať.

Huňaté, teplé a pohodlné kabáty (takzvané teddy kabáty) tak nesmú chýbať vo vašom šatníku rovnako tak ani tepláky, ktoré sa nebojte skombinovať s vysokými topánkami a vytiahnuť napríklad na vianočné trhy.

Funky hravosť

Čo sa okrem toho tiež dostáva do popredia je takzvaná funky radosť. Skrátka a dobre modely rovno strihané, vzorované modely – to pôjde tento rok v zime na dračku. Pokiaľ sa však rozhodnete staviť na nejaký výraznejší motív, pamätajte na jedno – jedna opičáreň stačí, ako hovorí jedna známa stylistka. Viac výrazných prvkov do outfitu nepridávajte.