Prečo navštíviť Škótsko?

Keďže sa nám konečne znovu otvárajú brány prakticky do všetkých štátov, bol by doslova hriech, keby sme voľné chvíľky strávili v posteli s knihou. Radšej by sme si mali zbaliť pár sliviek a vydať sa za novým dobrodružstvom. Čo napríklad také Škótsko?

Pokiaľ patríte medzi vášnivých cestovateľov, určite máte na svojom wish liste aj túto, na prvý pohľad veľmi drsnú, krajinu. Destinácia je zaujímavá svojou históriou, ktorá v človeku dokáže vyvolať už pri jej čítaní veľké napätie ao to väčšie očakávania. Poďme si prezradiť niekoľko hlavných dôvodov, prečo sa pozrieť práve sem.

Stredoveká architektúra, ktorá berie dych

Pokiaľ sa vydáte do Škótska, rozhodne by ste nemali zabudnúť fotoaparát alebo aspoň kvalitný mobilný telefón. Čo totiž budete robiť prakticky neustále, je fotenie. Škótsko je totiž plné zaujímavej architektúry. Snúbia sa tu rôzne architektonické slohy, ktoré uplynulé dejiny priniesli. Nájdete tu budovy v románskom slohu, taktiež nádherné katedrály v Edinburghu aj stredoveké gotické stavby.

Inými slovami po tejto stránke budete maximálne spokojní!

Tajomné jazerá, ktoré vás nenechajú pokojnými

Pri potulkách Škótskom sa rozhodne nezabudnite pozrieť k jazeru Lochness. Hovoríme o jednom z najznámejších, ktoré je opradené tajomstvom. A to nie je jediné. Ak sa však vydáte práve k nemu, vaša úloha bude znieť jednoducho – nájsť alebo aspoň zahliadnuť Lochnesskú príšeru!

Či tu naozaj žije alebo či nie, to už musíte zistiť sami. Výlet sem však bude skvelý, nech už je pravda kdekoľvek, pretože miesto je doslova magické.

Whisky tečie všade prúdom

Škótsko je podobne ako Írsko preslávené svojimi krčmami a podobnými podnikmi, v ktorých sa okrem lahodného piva podáva škótska voda živá, a síce whisky. Pravdepodobne vám po dlhom, celodennom výlete doslova vyprahne v ústach, preto smäd zažeňte alkoholickým nápojom, ktorý tu chutí úplne inak.

A keď už budete pri tom pití, nezabudnite konečne rozlúsknuť spor, či sa má whisky destilovať raz alebo dvakrát alebo trikrát.