Žehlenie bielizne nie je in, dnes sa žehlí pleť!

Páni, povedala si vaša partnerka o novú žehličku a vy teraz radujete nad tým, že budú vaše košele úhľadne vyžehlené? Na vašom mieste by sme sa najskôr presvedčili, o akú žehličku sa jedná. Pretože ak má pred sebou príponu „galvanická“, o vaše košele s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjde.

Čo je galvanická žehlička a čo vie?

Galvanická žehlička je kozmetický prístroj, ktorý funguje na princípe galvanického prúdu a ultrazvuku. Jednotlivými nadstavcami žehličky jednoducho prechádzate po pleti. Galvanický prúd pokožku rozvibruje, rozprúdi v nej dôležitú lymfu a tým všetkým naštartuje proces čistenia a detoxikácie. Počas jednotlivých programov žehlička aj hreje, čo je pre pleť veľmi vhodné – otvárajú sa póry a pleť je viac pripravená do seba vstrebať jednotlivé živiny. Zvyčajne na ňu narazíte v kozmetických salónoch, kde máva väčšie rozmery. Dnes si ju však môžete kúpiť domov, ako pomerne malú a priestor nezabírající pomôcku. Okrem iného zabezpečuje žehlička aj lifting tváre, a preto je vhodná najmä pre ženy, ktoré si strážia každú vrásku. K žehličke sa zvyčajne odporúčajú kúpiť špeciálne gély – vodivý (pre pôsobenie ultrazvuku), čistiace a výživný. Žehličku na pleť možno dnes zohnať v mnohých prevedeniach a tomu zodpovedá aj široké cenové rozpätie. Galvanickú žehličku možno pritom použiť nielen na pleť, ale aj na celulitídu nôh či pre podporu rastu vlasov.

Ako sa s galvanickou žehličkou pracuje a aké sú výsledky?

Práca s galvanickou žehličkou doma sa dá prirovnať k manipulácii s epilačným strojčekom – tak moc je to jednoduché. Stačí si podrobne prečítať návod na žehličke a potom už je všetko len o cviku. Žehličky na pleť zvyčajne ponúkajú viac programov – čistenie, lifting, výživa … vy si buď vyberiete jednotlivý program a alebo podstúpite všetky procedúry naraz. Každá jednotlivá procedúra by mala trvať 5-10 minút. A výsledky? Na tie viditeľné si počkáte asi mesiac, však už po prvej aplikácii si všimnete, že sa s vašou pleťou niečo deje. Jej dlhodobé užívanie sľubuje zjednotenú a rozjasnenú pleť, vyčistené póry a vyhladené vrásky, úbytok podkožného tuku, menej viditeľné jazvy aj pigmentové škvrny. Skrátka, kto si sám neurobí …

Páni, tak už viete, čím si to u žien zaručene vyžehlíte?