Nosiť alebo nenosiť kožené nohavice? Rozsekne to raz pre vždy

Kožené nohavice – pre niektoré ženy nesporná súčasť šatníka, pre iných skôr veľké dilema. Nosiť ich alebo ich nenosiť? Toť otázka. Ako stvorená pre módneho poradcu, čo myslíte? V prípade kožených nohavíc si buďte istá, že ak na ne dáte, už ich nikdy z šatníka nevyhodíte. Nosiť ich môžete celoročne a to aj v prípade, že máte silnejšie postavu.

Kožené alebo koženkové nohavice?

Kožené nohavice sa v šatníku ženy objavujú stále s nesmelosťou avšak častejšie ako predtým. U celebrít takmer na iný kúsok oblečenia nenarazíte a ako im to pristane! Na prvý pohľad outfit len ​​pre celebrity môže nájsť široké uplatnenie aj vo vašom šatníku. Skôr než pravé kožené nohavice si môžete vybrať tie koženkové, ktoré sú oveľa lacnejšie a ekologickejšie alternatívou, ktorá však vôbec nepôsobí lacno. Koženkové nohavice dnes zoženiete v rôznom prevedení – s náznakom vreciek aj bez, koženkové legíny či oveľa voľnejšie športové koženkové nohavice, vyberať môžete aj z farieb. Aj keď pre začiatok by ste mohli začať s klasickou čiernou. Vo väčšine prípadov sú kožené nohavice dominantou outfitu, a preto si nemusíte robiť ťažkú ​​hlavu s doplnkami a iným spestrením. Tu platí, že menej je viac.

Budete sa čudovať, koľko outfitov možno s koženými nohavicami vytvoriť

Nosiť ich môžete do školy, do zamestnania alebo len tak, keď pôjdete s kamarátkami na kávičku. Poskladať môžete:

ELEGANTNÝ OUTFIT – to, keď si ku koženým nohaviciam oblečiete jednoduchú blúzu a na ňu svetrík alebo sako. Ak ste majiteľkou väčšieho zadočku, vyberte dlhší top, ktorý prípadný nedostatok zakryje.
ŠPORTOVÉ OUTFIT – viete, že ku koženým legínam môžete zvoliť tenisky? Najmä tie s nízkym krajom odhalí členok, čo bude pôsobiť veľmi sexy. K tomu si nezabudnite vziať nízky typ ponožiek, ktoré udržia vaše nôžky v pohodlí. Športový outfit vykúzli aj oveľa voľnejšie koženkové nohavice, ktoré nie sú príliš na telo.
SEXY OUTFIT – docielite ho, keď si ku koženým nohaviciam vezmete topánky na vysokom podpätku a oblečiete si krajkový top. Tento outfit už len stačí doplniť módnym kardigan. Takto oblečená môžete vyraziť napríklad na drink do baru.
NEFORMÁLNE OUTFIT – pochôdzky, nákupy a pracovné záležitosti môžete tiež vyriešiť štýlovo oblečená. Budete sa diviť, ako sú kožené nohavice pohodlné. Zvoliť k nim môžete pohodlný svetrík cez hlavu a kabátik.
VEĽMI FORMÁLNE OUTFIT – spoločenské nohavice s pukmi alebo kostýmy, ktoré nosíte na veľmi formálne udalosti môžete s kľudom vymeniť za kožené nohavice, ktoré budú pôsobiť veľmi spoločensky. K tomu odporúčame bielu košeľu a sako.
Či už ste sa pre kožené nohavice rozhodla alebo s ich obstaraním budete ešte nejakú chvíľu otáľať veríme, že vám to v nich pristane – skôr alebo neskôr.