Zdravé, ale naše trávenie nepoďakuje

Kto by nechcel žiť zdravo? Zdravú stravu preferujeme snáď všetci. Pokiaľ nie stále tak aspoň občas si nejakým tým ovocím či zeleninou chceme vylepšiť jedálniček. Nie všetko, čo sa tvári zdraviu prospešné, naozaj nášmu telu svedčí. Sú potraviny, ktoré síce zdravé sú, ale vo väčšom množstve môžu človeku spôsobiť problémy so zažívaním. Ktoré sú to?

Chia semienka

Tieto semienka zažili pred pár rokmi veľkú slávu a všetci, čo chceli chudnúť, si ich kupovali vo veľkom. Aj tieto chia semienka obsahujú veľké množstvo omega 3 mastných kyselín. Mnoho ľudí ale netuší, že pre naše zažívanie nie sú práve vhodné. Môžu sa usadzovať v črevách, čo nie je dobre. Preto by sme za deň mali skonzumovať maximálne jednu polievkovú lyžicu.

Banány

Asi nepoznáme nikoho, komu by banány nechutili. Sú krásne sladké, takže pomôžu zahnať chúťky na niečo sladké zdravým spôsobom. Avšak nemôžeme to s nimi veľmi preháňať. Banány totiž môžu spôsobovať zápchu. Pokiaľ práve trpíte opačným problémom je banán v tejto situácii ideálny prírodný pomocník. Pokiaľ ale máte zažívanie v poriadku, doprajte si toto sladké ovocie maximálne 3 krát do týždňa po jednom kúsku.

Cesnak

Cesnak má mnoho kladov. Je to prírodné antibiotikum, čo je v tomto ročnom období dosť potrebné. Pokiaľ ale máte citlivý žalúdok tak nadmerná konzumácia cesnaku vám nemusí urobiť vôbec dobre. Preto zvoľte skôr cestu cez lieky a zakúpte si sušený cesnak v kapsuliach. Vďaka kapsulám sa vyhnete aj nepríjemnému zápachu z úst.

A takých potravín by sme mohli nájsť mnoho. Všetko treba konzumovať s mierou a rozumom. Predsa len aj mnoho vitamínov telu môže naopak uškodiť ako pomôcť.