Krása a zdravie si zaslúži riešenie, nie predsavzatie

Tak zase po roku prišli nielen Vianoce, ale aj prísľuby zmien a nových návykov, ktoré čoskoro prinesú svoje ovocie. Práve pred 365 dňami baj vočko si mnohí z Vás možno vytýčili nové méty. A teraz ruku na srdce – koľko z nás dobehlo do cieľa? Ako to teda s tými novoročnými predsavzatiami je, keď sa ešte navyše týkajú nášho vzhľadu a fyzickej kondície?

Podľa britskej štúdie, uskutočnenej nedávno, si novoročné predsavzatia dáva až polovica celosvetovej populácie. Do úspešného konca ale dospeje len 22 %. Prečo tak málo? Asi všetci tušíme, kde je zakopaný pes. Každý z nás totiž občas, alebo častejšie osciluje medzi „plánovačom“ a „lenochom“. Je to normálne, ľudské a netreba sa za to kárať pomyselným bičom. Úprimnosť k sebe sama sa ale vždy vypláca, a preto je dobré začať s ňou hneď skraja, než sa naplno rozbehne ďalší rok.

A keď už teda úprimnosť, tak z gruntu. Predsavzatia sa často týkajú nášho vzhľadu, zdravia a všeobecne životného štýlu. A tieto piliere sa predsa neoplatí fixlovať a balamutiť. Veď nemáme nič, čo by bolo cennejšie. Poďme to vziať jedno po druhom.

Tvár a jeho pokožka sú najviac exponovaná oblasť – predovšetkým na povrchu, napriek tomu ale odráža hlavne situáciu vo vnútri nás. Krémy, masky a séra sú len odďaľovaním a často aj zhoršovaním situácie. Tomu, kto sa stará o telo zvnútra, oveľa efektívnejšie môže pomôcť odborná dermatologická starostlivosť a jej moderné zbrane – lasery, peelingy, prístrojové liftingy a pod. Možností je celý rad, hlavná je ale vôľa začať, prísť a niečo robiť. O zuboch, ktoré dokážu pri odkladaní pekne potrápiť, sa asi ani netreba zmieniť, zvlášť keď dnešná stomatológia vie ošetrenie výrazne spríjemniť.

A to isté platí aj pre zvyšok našej „schránky“ od krku dole. Ľahké to nie je pre nikoho, len čo sa ale telo trápi, nepomôže mu nikto iný ako my sami. Zdravé jedlo a pohyb sú neodmysliteľný základ a potom je tu tá krásna možnosť, benefit súčasnej medicíny, v podobe estetickej medicíny, vrátane plastiky. Kto chce nové, menšie alebo väčšie prsia, zaslúži si ten pocit a má ich mať vďaka augmentácii. Kto bojuje s tukovými vakmi na problematický partiách a telo nie a nie sa ich metabolicky zbaviť, ten iste ocenia liposukciu. K výraznému schudnutiu patrí nielen liposukcia, ale aj redukcia kožných prebytkov prostredníctvom abdominoplastiky. Existujú aj miniinvazívne metódy, vďaka ktorým môžete začať a dať telu jasný signál, že ste tu pre neho a že chcete zmeny.

No, to je vlastne všetko. Hlavná rada teda nie je žiadne veľké múdro – jednoducho lepšie ako čakať ich vždy ísť a urobiť. Nie je treba hneď a naraz, ale aj prvý krok sa počíta ako plus. Postupne vybudované nové návyky sa fixujú a fungujú o to dlhšie. Tak hej rup, rozhojdajme/te sa.