Vedeli ste, že aromaterapia bojuje s bolesťami hlavy alebo so zlým spánkom?

Aromaterapia je slovo, s ktorým sa väčšina ľudí už stretla, ale bohužiaľ len málokto vie, o čo sa skutočne jedná. Aromaterapia je niečo zázračného. Je všeobecne známe, že vôňa ako také môžu zdvihnúť náladu alebo že môžu privolať spomienky. To napokon poznal už nejeden z nás. Aromaterapia však okrem iného dokáže pôsobiť aj na našu psychiku a dokáže bojovať s mnohými zdravotnými problémami, ku ktorým sa radí napríklad bolesť hlavy alebo nekvalitné, zlý spánok.

Éterické oleje a prírodné vône však vie mnoho ďalších vecí. Sú známe tým, že dokážu ovplyvňovať časť mozgu, ktorá je spojená s emóciami, napätím, tak s dýchaním a stresom, prípadne s hormonálnou nerovnováhou. Od všetkých problémov spojených s týmito oblasťami vie vdýchnutí prírodných vôní pomôcť a uľaviť.

Ponúka sa otázky, ako ich správne používať, ako sa to vlastne robí?

Éterické oleje sa už dlhé roky využívajú nielen k zdravej duši, ale aj k zdravému telu. Sú známe tým, že uľavujú od bolesti hlavy, pomáhajú bojovať so zlým spánkom, uľavujú od nádchy alebo zlepšujú koncentráciu človeka. Okrem toho upokojujú nervovú sústavu a odbúravajú stres. Málokto vie, že éterické oleje môžu zároveň pôsobiť proti plesniam a baktériám.

Najbežnejšie sa éterické oleje vdychujú buď z aromalampy alebo tiež z difuzéru, prípadne z rozprašovača. Či už použijete čokoľvek, krásne bude celý priestor prevoňaná rozvoňaní.

Aromalampa lepšie ako lieky

S aromalampou docielite naozaj rýchle úľavy od bolesti. Nebude vás bolieť hlava, nebudete sa trápiť zlým spánkom, budete dokonca dobitie energie. Nejeden odborník je toho názoru, že aromalampy sú ďaleko lepšie ako lieky, ktoré si ľudia dnes a denne kupujú v lekárňach.

Vôňa možno dokonca pridať napríklad do telového mlieka alebo do nosných olejov. Existujú tiež šampóny alebo kondicionéry s esenciálnymi olejmi.