Ako sa oblečiete na Štedrý deň?

Vianoce sú sviatky plné pokoja a pohody. Než však odbije Štedrý deň, sú to však sviatky skôr plné stresu. Nič sa väčšinou nestíha – nestíha sa upratovať, nestíha sa piecť vianočné pečivo, ani sa nestíha nakupovať vianočné darčeky. U vianočných darčekov sa každým rokom oplatí začať skoro, pretože predsa len sa vyhneme dlhým radom pri pokladniach a taky vyprodanému tovaru. Aj keď môže byť 23. decembra vo vašej domácnosti plno stresu, 24. decembra už stres absolútne zmizne, pretože je čas vnímať tú pravú vianočnú atmosféru. A tiež je potrebné sa pekne obliecť. 

Keďže je to sviatok, ktorý je veľmi uznávaný a ktorý sa radí k tým najkrajším sviatkom v roku, ľudia si počas tých rokov, čo Štedrý deň je, vypestovali takú tradíciu, a síce že sa pekne oblečú na štedrovečernú večeru. V mnohých domácnostiach to tak samozrejme nie je, ale vo väčšine áno, čo je skvelé. Je to predsa len taký slávnostný okamih, počas ktorého sa zíde celá rodina. 

Páni si väčšinou dajú pekné spoločenské nohavice a košeľu, ale ženy majú väčšinou problém s tým, čo si oblečú. Poďme teda hlavne ženám poradiť, čo sa na taký Štedrý deň sluší mať na sebe. 

Šaty sú jasnou voľbou 

Najlepšie urobíte, keď si oblečiete šaty. Predsa len šaty sú dostatočne elegantné a sú skutočne krásne, čo sa na Štedrý deň hodí. Je jedno, aké šaty budú. Nemusí to však byť práve plesové – vyhnite sa teda dlhým šatám a vyhnite sa flitrům. Čo nie je taky najlepšou voľbou, tak sú bežné letné šaty na ramienka, ktoré sú upnuté a svojou dĺžkou siahajú maximálne pod zadok. 

Aké šaty voliť? 

Radšej siahnite po stredne dlhých šatách, ktoré sú skutočne krásne. Ideálna dĺžka je do polovice stehien, na farbe potom nezáleží. Vyhnite sa však fosforovým farbám, ktoré nie sú to najlepšie. Nemusíte sa však vyhýbať zlatistým alebo strieborným šatám alebo tým, ktoré majú takú aplikáciu na sebe. Budete tak dokonale ladiť s vianočným stromčekom. 

I keď budete sedieť v obývačke u vianočného stromčeka a budete počúvať koledy, nebojte sa siahnu aj po silonkách alebo po pančuchách.