Úprava obočia

Obočie je viditeľné na prvý pohľad a dokáže úplne zmeniť váš vzhľad. Dobre pestované a upravené obočie je vašou vizitkou. Nie je dobré jeho úpravu podceňovať a je potrebné sa o neho pravidelne starať. Akonáhle zistíte, že je opäť čas siahnuť po pinzete, urobte to hneď. Ak máte obavu, že to nezvládnete a potrebujete pomoc, pre prvé získanie tvaru navštívte odborníka a nechajte si ho upraviť od kozmetičky. Udržiavať tvar potom pôjde ľahko. Nadočnicové oblúky potom budú dokresľovať vašu image.

Zo začiatku sa vám možno bude triasť ruka, budete nervózny, ale časom to určite zvládnete hravo. Pomocou ceruzky, štetca či pravítka si pomôžte a prikladajte ich ku hrane nosa v predpísanom sklone, nech máte obočie rovnomerné. Druhý koniec prešpikujeme s vonkajšou stranou oka, aby ste zistili, kde má vaše obočie končiť. To isté urobte aj s druhou stranou u vnútornej strany oka, nech viete, kde má naopak by vaše obočie začínať. Zrastené obočie je naozaj na pohľad veľmi nepekné a na sebavedomie a kráse vám nepridá.

Profesionálna pinzeta na obočie

Dávajte pozor, nech to s pinzetou nepreženiete. Zvolený tvar vám musí sedieť k tvári. A nespoliehajte, že všetky chĺpky dorastú, nie je tomu tak. Časom sa cibuľky unaví a budete mať viac menej pokoj. Nerobte si obočie moc úzke. Profesionálne pinzeta je nutnosťou. Skosenou pinzetu na obočie musí mať vo výbave každý. Špicatou potom môžete použiť na takzvané triesky. Obe sa vám budú hodiť. Zvládnuť sa to ale dá aj len s jednou z nich. Skosená pinzeta by vám mala stačiť.

Ceruzka na obočie

Ceruzka by mala byť mäkká, a v odtieni farby vášho obočia a vlasov. Pokiaľ má blondínka čierne obočie a ešte k tomu vytetované, prirodzený vzhľad bude ten tam. Skúste farbu šedohnedú alebo tmavo hnedú, blondínky svetlo hnedú. Pokiaľ má ceruzka z druhej strany kefka, je to výborný pomocník pre úpravu konečného vzhľadu.

Obočie sa dá ale aj výborne dofarbiť vhodnou farbou tieňa a malým plochým, úzkym, skoseným štetčekom. Možno potom už nebudete chcieť používať ceruzky na obočie. Je to jemnejšie a aj vzhľad dokáže byť oveľa prirodzenejšie. Dajú sa pomocou neho namaľovať aj linky.

Výborný je aj guľatý kefka, ktorý pekne prečeše obočia a nenechá ho zlepené. Bude pekne zrovnané do rady a krásneho oblúčika. Kefka sa hodí aj k rozčesanie riasenky, keď nanesiete moc veľkú vrstvu a riasy sa zlepia.

Výbornou pomôckou je aj bezfarebný výživný gél na obočie. Krásne ho vyživí a dodá mu pestovaný tvar. Čistiaca špirálka na tejto riasenke potom nahradí aj kefkový štetec.