Upratujte bez chemikálií. Prezradíme, ako na to

Rozhodli ste sa pustiť do svojho každotýždenného upratovania? Ak áno, čo tak vytiahnuť prostriedky, ktoré sú úplne bez chemikálií? Nemusia to byť možno ani prostriedky, ale stačí povolať na pomoc pomocníkov z kredenca. Možno si to ani neuvedomujete, ale v kredenci máte toľko takých pomocníkov, že by ste to ani na prstoch jednej ruky nespočítali. A je načase ich skrátka povolať do služby!

V poslednej dobe je takzvaná ekologická domácnosť niečím, čo ľudí skrátka láka. Nechcú využívať rôzne chemické prípravky, naopak sú otvorení tým ekologickým alternatívam bez chemikálií. Pokiaľ k nim tiež patríte, povolajte na pomoc niekoľko pomocníkov, ktorí vám pomôžu domácnosť vydrhnúť úplne k dokonalosti.

Stavte na silu octu

Jedným z pomocníkov je všestranný ocot. Ocot oceníte napríklad v boji proti vodnému kameňu, preto sa v ňom nebojte vypláchať sprchovú hlavicu alebo ho vyvarte v rýchlovarnej kanvici. Okrem iného je ocot aj skvelým parťákom pri umývaní okien. Vie totiž jednu vec, a síce zamedziť šmuhám, ktoré by sa na okne vyskytli.

Okrem iného si ocot poradí aj s obkladmi okolo vane alebo s umývadlami, poradí si aj s vodovodnými odpadmi, ktoré pekne preženie.

Jedlá soľ je tiež pomocník

K ďalším takýmto pomocníkom patrí napríklad jedlá soľ. Tá sa zásadne používa do rúry. Je totiž skvelý pomocník v boji proti spáleninám. Pokiaľ teda nechcete rúru drhnúť s pomocou chemikálií, stavte práve na jedlú sódu, ktorou sa nebojte skombinovať s už spomínaným octom. Efekt sa bude tým pádom iba násobiť.

Jedlú sódu tiež môžete použiť pri čistení matracov. Len málokto vie, že tento biely prášok je naozaj skvelým čističom matracov, na ktoré každý deň ľahnete. Zbaví ich dokonca zápachu z pižma, čo ocenia hlavne ľudia, ktorí sa viac potia a ktorí tak so zápachom majú problémy.