Tri typy tenisiek, ktoré nesmú chýbať v dámskom botníku

Dámsky botník je plný mnohých zaujímavých druhov topánok. Aj keď si páni želajú, aby ich drahé polovičky nemali toľko druhov obuvi, ich priania bohužiaľ zostane nesplnené. Veď každé ročné obdobie si vyžaduje iný druh obuvi a ženy samozrejme potrebujú mať všetko, čo si dané ročné obdobie vyžaduje. Okrem lodičiek, balerínok a moderných sandálok je však stále väčší dopyt po teniskách. Tých majú ženy viac než dosť a dalo by sa povedať, že mnohé typy tenisiek sú úplne zbytočné. Pozrime sa teda na tri typy, ktoré tvoria základ a ktoré každej žene bohato stačí. 

Aj keď sa o teniskách hovorí, že to sú najpohodlnejšie topánky, aké kedy boli vyrobené, je nutné sa nad tým krapet pozastaviť. Aj u tenisiek sa musí dbať na mnohé kritériá, na ktoré sa kladie dôraz najmä pri ich výbere. Tenisky musia byť vyrobené z priedušného materiálu, aby sa v nich noha nepotila. Navyše musí byť pohodlné a príjemné, musia stopercentne padnúť. 

A teraz už k jednotlivým typom. 

1) Bežecká / športová obuv 

Jedným typom tenisiek sú športové či konkrétne bežecké tenisky. Tie sú vhodné k akémukoľvek športu. Majú vyvýšenú podrážku, čo zaisťuje nohe stabilné zázemie. Okrem toho vďaka vysokej podrážke nohy po chvíli nebolí, pretože je im dopriate maximálne pohodlie. Samozrejme sa táto obuv nosia aj na bežné nosenie. 

2) Plátené tenisky 

K letu neodmysliteľne patrí aj plátené tenisky, a to akékoľvek značky či neznačkové. Všeobecne možno povedať, že plátené tenisky sú ľahučké, menej výrazné a nadmieru pohodlné. Najčastejšie sa kupujú klasické plátené tenisky značky Converse, ale okrem tejto obuvi sa tento rok stali populárne jednoduché biele kecky, ktoré v niektorých obchodoch kúpite do dvesto korún. 

3) Tenisky na platforme 

Napodiv sú dnes obrovským hitom tenisky na platforme, ktoré sú určené pre ženy milujúce kombináciu ležérnosti a elegancie.