Tipy čínskej medicíny, ktoré zatočia s jesennou únavou

Jeseň sa bohužiaľ nesie v znamení jesennej únavy a jesennej depresie. Jeseň je skrátka sychravé, chorľavé obdobie, počas ktorého sa dostávame do takého režimu spánku. Avšak aj počas jesene musíme fungovať, teda sa dnes a denne snažíme zatočiť so spomínanou jesennou únavou, ktorá nám neprináša bohužiaľ nič dobré. Aby ste s jesennou únavou zatočili naozaj ihneď, máme pre vás niekoľko tipov čínskej medicíny, ktoré vás postavia hneď na nohy.

Dôvodom jesennej únavy sú hlavne kratšie dni, daždivé, škaredé počasie, to, že je tiež skoro tma a že sa zase o krok približujeme k zimnému spánku. Lenže prespať celé mesiace, to je niečo nereálne a nemožné, a tak sa radšej s jesennou únavou poperte tak, aby ste telu vrátili stratenú rovnováhu. Pomôže vám čínska medicína.

Pozmeňte svoj jedálniček

Sťažujete sa dlhú dobu na únavu? Trápi vás tiež neustála nechuť ku všetkému, čo robíte alebo máte robiť? Hľadáte svoju stratenú energiu? Podľa čínskej medicíny by ste mali trochu pozmeniť svoj jedálniček. Najmä by ste mali do jedálnička zaradiť viac strukovín, tiež viac sladkovodných a pokojne aj morských rýb, nebojte sa zakomponovať do jedálnička aj viac medu alebo zelerovej vňate. Vhodné sú aj zemiaky alebo huby či tekvica.

Ovládajte svoje emócie

Čínska medicína je toho názoru, že človek je len vzájomným prepojením tela a mysle. Je preto veľmi dôležité myslieť na svoje emócie a je nutné ich ovládať. Naše emócie totiž ovládajú jednotlivé orgány, ktoré podľa toho tak fungujú a pracujú.

Pamätajte preto na svoje orgány a snažte sa udržiavať sa v rovnováhe. Pamätajte, že veľké vzrušenie spomaľuje srdce, že silný hnev aktivuje pečeň, že dlhodobá frustrácia oslabuje energiu čchi v trávení. Nervozita a strach privádza človeka do stavu chronickej únavy, tak na to opäť pozor.

Dajte do rovnováhy svoju energiu čchi

Už sme tu spomenuli energiu čchi. Podľa čínskej medicíny je celková únava organizmu len dôvodom toho, že energia čchi nie je v rovnováhe. Preto sa ju snažte dať vďaka našim tipom späť do rovnováhy, s tým zmizne aj únava a zdravotné problémy.