Únikové filmy, ktoré sú inšpiráciou pri tvorbe únikových hier

Únikové hry určite každý pozná. Ide o skvelú formu zábavy pre rodinu alebo partiu priateľov. Princípom únikových hier je to, že sa musíte snažiť utiecť z miestnosti, v ktorej ste boli zatvorení, počas časového limitu, ktorý je obvykle stanovený na šesťdesiat dlhých (alebo krátkych?) minút. Ide o fantastickú zábavu, kde sa prejaví vaše logické myslenie a tiež umenie spolupráce. Z miestnosti sa totiž dostanete von len vtedy, keď rozlúsknete všetky hlavolamy a rébusy, ktoré nájdete. Len tie vás môžu dostať ku kľúču, vďaka ktorému z miestnosti utečiete. Aj keď je to zábava pomerne známa, len málokto vie, že tvorcovia únikových hier sa často nechávajú inšpirovať práve únikovými filmami, ktoré si môžete pozrieť aj vy.

Keď ste absolvovali únikovú hru, možno ste sa pýtali, kto za tým stojí, koho to mohlo napadnúť. Často však ide o zábavu z filmu, ktorý tak zrazu môžete zažiť na vlastnej koži bez toho, aby ste to vôbec tušili. Až teda budete mať chvíľku času, pozrite si niektorý zo skvelých únikových filmov, možno práve ním sa nechali tvorcovia únikovej hry, ktorú ste absolvovali, inšpirovať.

Kriminál

Ak ste milovníkom Sylvestera Stallona, určite poznáte filmovú snímku Kriminál. Ide o únikový film z väzenského prostredia, kedy je Stallone prinútený opustiť väzenie skôr, ako skončí jeho trest. Lenže jeho opustenie väzenia nebude také jednoduché, čaká ho celý rad nástrah.

Plán úteku

Opäť niečo pre milovníkov legendárneho Stallona – filmový snímok Plán úteku je veľmi rafinovaný a pútavý, je dokonca plný hereckých hviezd. Okrem Sylvestera Stallona sa totiž stretnete vo filme aj s ďalšou legendou, a síce s Arnoldom Schwarzeneggrom. Páni sa budú snažiť utiecť z väznice, ktorá je označovaná za najlepšiu na svete (az ktorej sa nedá uniknúť).

Motýlik

Snímka Motýlek pojednáva o mužovi, ktorý bol odsúdený na doživotie. Rozhodne sa však utiecť z väznice na ostrovoch, aj keď to nebude ľahká záležitosť.