Akého papagája zaobstarať dieťaťu?

Mnohí rodičia chcú svoje deti naučiť zodpovednosti, zároveň chcú svoje deti naučiť isté tolerancii k zvieratám. A tak im teda už v blízkom veku kupujú domácich miláčikov, ktorí sú nenároční a ktorí sú pre deti vhodné. Zatiaľ čo väčšina rodičov kupuje králiky alebo škrečky, iní im chcú kúpiť niečo živšie, a to konkrétne papagája. Jedná sa o milého spoločníka, ktorému postavíte vlastnoručne vonkajšiu voliéru alebo vtáčiu klietku z hliníkových profilov stavebnice Aluhobby.

Rodičia, ktorí zvažujú, že kúpia svoje ratolesti papagája, sa väčšinou uchyľujú ku klasickým malým andulkám, o ktorých si myslia, že sú to ideálne papagáje pre deti. To odborníci napokon nevyvracajú, sú naopak za. Zároveň však upozorňujú na to, že andulky nie sú jediným vhodným papagájom pre deti.

Vyberať môžete aj z papagájov z rodu agapornisov

Andulky naozaj nie sú jediní vtáci, ktorí sú vhodní pre najmenších. Vhodní sú aj papagáje z rodu agapornisov. Hovoríme napríklad o agapornisovi fišeri alebo o škraboškovom alebo ružovohrdlom agapornisovi. Aj vtáky tohto druhu sú úplne skvelí spoločníci, ktorí sa rovnako ako andulky môžu naučiť niekoľko slov.

Okrem spomínaných papagájov sú pre deti vhodné aj korely, avšak tie majú trochu prenikavejší krik.

Podľa čoho vyberať papagája pre deti

Každý začínajúci chovateľ, v tomto prípade dieťa alebo jeho rodič, má od papagája úplne iné požiadavky. Preto nie je možné presne určiť, aké druhy sú vhodné pre začínajúcich chovateľov. Je to rovnaké ako s výberom psíka – aj v prípade výberu psa sa pozeráte na svoje požiadavky a podľa toho volíte rasu alebo sfarbenie.

Pri výbere papagájov deťom hrá úlohu okrem iného aj prítulnosť vtáka. Deti skrátka budú chcieť, aby sa s nimi ich maznáčik maznal. Samozrejme v tomto prípade hrá aj rolu finančná stránka. Papagáje nie sú lacnou záležitosťou.