Tmavšie odtiene pre sychravú jeseň

Kto vie, ako to s tohtoročným jeseňou bude. Meteorológovia dokonca priznávajú aj to, že by po jeseni nemuseli byť ani pamiatky. Vraj sa zo štyroch období môžu stať len dve, a to leto a zima. Pomaly prechádzajúci teploty teda už nebudú. Vraj sa bude skákať z plus tridsať do mínus tridsať stupňov Celzia. Ale teraz nie je potrebné o tomto premýšľať. Stále si v sebe zachovávaj krásu farebného jesene. Myslime na farebne premenlivá listy stromov, polevující sa slniečko a na púšťanie drakov so svojimi ratolesťami.

Jeseň v sebe nesie i zmenu šatníka. Musíme sa pripraviť na chladnejšie dni, ktoré určite prídu do polovice septembra. Je potrebné nakúpiť dobré bundy a šály okolo krku, aby nás nepostihla žiadna choroba. Dbajte tiež na džínsy. Šortky už opäť schovajte až na teplé jar, ak nie až na leto. Holá kolená ešte idú. Na ne zas taká zima nebude.

Čo prevažne mladí ľudia (hlavne tínedžeri) ocenia, je, že si zase budú môcť hojne užiť svojich obľúbených tenisiek. Conversky, Rosh Runke či AirMax uvidíte na uliciach zasa v hojnom počte. Žabky, balerínky aj sandálky sa opäť pohrnú do väčšej hĺbky našich botníkov.

Dajte aj na farby!

V móde je však potrebné obzerať sa nielen na najnovšie trendy kúsky, ktorý sa objaví na módne diaľnici. Tiež musíme dbať na farby, ktoré sú dané obdobie „in“. Chladnejšie a sychravější počasie si vyžaduje aj zmenu farieb. Leto sa predsa nieslo v pestrých a živých farbách, u jesene s nimi ale polevy. Radšej sa sústreďte na obľúbenú zoštíhľujúce čiernu, ktorú ste v letných mesiacoch toľko postrádali. Zamerajte sa na tmavšie odtiene a dajte priechod opäť horčicovo žltej, bordó či tmavo hnedej a modrej farbe.

Tiež sa zamerajte aj na doplnky rovnakých farieb a tiež na líčenie. Aj to v sebe nesie najnovšie trendy. Výrazne červené pery zase opustí váš úsmev, ale vráti sa znovu tmavé odtiene rúžov ​​- najmä bordó, červená a fialová farba. Často sa stretnete aj s hnedou farbou na perách – aj tento odtieň je prijateľný.