Rady, triky a tipy, vďaka ktorým ochránite vlasy pred letným slniečkom

O tom, že slniečko je veľmi nebezpečné a zradné, nie je sporu. V súčasnej dobe horúceho leta je nutné sa pred slniečkom chrániť, a to nielen preto, aby sme nedostali úpal. Slniečko spôsobuje nepríjemnosti aj našej pokožke, okrem toho aj vlasy pod ťarchou slnečného žiarenia trpí. Je teda nutné ochrániť nielen kožu, ale predovšetkým naše vlasy. Kožu si chránime rôznymi opaľovacími krémami, bohužiaľ na vlasy zabúdame. Prezraďme si teda rady, triky a tipy, ktoré ochránia práve vlasy, o ktoré inak počas roka tak skvele staráme. 

1) Chráňte vlasy klobúkom 

Mnohí ľudia sa domnievajú, že klobúk je len pekný módny doplnok, ale je to samozrejme aj fantastická ochrana pred slniečkom. Chráni hlavu nielen pred úpalom, ale tiež chráni naše vlasy, a to pred samotným nebezpečným slniečkom. Keďže sú dnes moderné predovšetkým široké slamené klobúky, nebojte sa zbaliť si na dovolenku práve taký obrovský klobúk, ktorý vlasy stopercentne ochráni. 

2) Používajte kozmetiku na vlasy 

Málokto vie, že existuje aj kozmetika priamo na vlasy, ktorá má vlasy ochrániť rovnako kvalitne, ako existujú produkty chrániace kožu pred spálením. Produkty, ktoré kúpite na vlasy a ktoré majú vlasy ochrániť, ochraňujú predovšetkým pred nebezpečným UV žiarením a tiež vlasy dokonale regenerujú po celodennom opaľovaní. 

3) Nezabúdajte na prírodné olejčeky 

Olejčekov má doma každá žena veľa. Najkvalitnejšie sú prírodné olejčeky, z ktorých celá rada prirodzene chráni vlasy pred slniečkom. Najlepšie olejčeky, ktoré v čase leta môžete používať, sú mandľové oleje, ktoré dokážu chrániť vlasy až na stupni päť. 

Prírodné olejčeky nielen, že vlasy chráni pred slnečným žiarením, ale tiež im dodávajú lesk a krásne ich vyživí. Podľa odborníkov dokážu uhladiť aj vlasovú kutikulu. 

Pri výbere olejčekov na vlasy sa vyhýbajte najmä tým, ktoré v sebe majú silice. Tie totiž s kombináciou slniečka pôsobí až toxicky.