Ako spoznať koženú kvalitné kabelku od nekvalitných kabeliek?

Každá žena má svoju vlastnú zbierku kabeliek, ktorou sa len snaží rozširovať. Hovorí sa, že ženy musia mať minimálne jednu veľkú čiernu kabelku, ktorá bude taká univerzálna, potom musí mať kabelku malú cez rameno, ktorá bude určená na prechádzky alebo sa bude nosiť vtedy, kedy sú ženy s kamarátkami na kávu, a tiež musí mať jeden batôžtek a jedno listová kabelka do spoločnosti. Nikde sa však nepíše, že musí mať ženy aj koženú kabelku, ktorú by sa chválili široko, ďaleko. Je však pravdou, že kožené kabelky sú v súčasnej dobe hojne vyhľadávané. Ženy totiž túži po kabelkách, ktoré dlho vydrží. Nebojí sa do nich ani investovať, chcú, aby im vydržali dlhé roky.

Kožené kabelky sú známe tým, že ak sa o ne dobre staráte, môžu vydržať naozaj desiatky rokov. Možno by ste na pôde našli kabelku ešte po prababičke, ktorá bude stále v dobrom stave, pretože je z pravej kože. Hovorí sa, že pravé kvalitné kožené kabelky je možné dediť z generácie na generáciu. Už len z toho dôvodu sa oplatí do týchto kabeliek investovať. Lenže ponúka sa otázka, ako spoznať kvalitnú koženú kabelku od menej kvalitnej kabelky, ktorých je na trhu bohužiaľ menej.

Choďte podľa čuchu

Keď držíte v rukách koženú kabelku, spoznáte to podľa čuchu, preto sa ním riaďte. Pravá koža má špecifickú vôňu, ktorú nejde nijako napodobniť. Navyše kvalitná kožená kabelka vonia neustále, a to dokonca aj počas samotného nosenia.

Choďte podľa pohladenie

Každú kabelku si pred kúpou pohlaďte. Pravá koža je na dotyk teplejšie, preto na kabelku priložte ruku, ako si ju kúpite. Takto spoznáte rozdiel medzi pravou koženou kabelkou a kabelkou zo syntetického materiálu. Pravá koža je organická, teda reaguje úplne inak na okolité teplo ako syntetický materiál, z ktorého sú vyrobené ostatné kabelky na trhu.