Zaujímavosti o kabelke Birkin, ktoré vás prekvapia

Každá žena miluje kabelky. Kým niektoré vlastné len základných pár kúskov, iné majú kabeliek na rozdávanie, napriek tomu mnohým jedna jediná kabelka v ich zbierke chýba, a to kabelka Birkin, ktorá je zberateľským kúskom. Aktuálne sa jej cena na trhu pohybuje v rádoch miliónov, jej cena však neustále rastie. Ak by sa vám ju podarilo kúpiť pod milión, za pár rokov by mala ceny desiatok miliónov. Najmä, ak by sa jednalo o kúsok z krokodílej kože. Tie sú dnes unikáty, pretože mnoho krokodílích fariem už je postavená mimo zákon.

Aj keď páni pravdepodobne nevedia, čo sú to kabelky Birkin, ženy to veľmi dobre vedia. Poďme preto hlavne mužom povedať niekoľko zaujímavostí, ktoré sa kabeliek Birkin týkajú.

Kabelka sa prednesie

Kabelka stojí naozaj veľa, avšak málokto vie, že sa veľmi prednesie. Len kabelka ako taká, bez toho, aby sa v nej skrývali kľúče, peňaženka alebo telefón, váži okolo jedného kilogramu. Keď sa k tomu pridajú veci, ktoré si ženy zvyčajne nosia vo svojich kabelkách, majú čo robiť, aby kabelku uniesli.

Kabelka z lietadla

Dnes už sa vie, čo sú to kabelky Birkin. Lenže kde sa nápad na najdrahšie kabelku na svete vlastne vzal? Podľa všetkého sa nápad na kabelky Birkin zrodil v lietadle. Bolo to v roku 1983, keď nemenovaná herečka letela z Paríža do Londýna a stala sa jej nemilá vec – keď hľadala niečo v kabelke, kabelka spadla a celý obsah kabelky sa vysypal. Muž, ktorý sa jej rozhodol pomôcť a veci jej zozbieral, bol riaditeľ firmy Hermés. Tomu sa herečka zverila a dala mu tipy na to, čo by kabelka rozhodne mala mať. A o pár mesiacov neskôr taká kabelka naozaj vznikla.

Nemusíte si ju kupovať

Ak vám príde suma za kabelku prehnaná, nemusíte si ju kupovať. Môžete si ju napríklad na nejakú exkluzívnu udalosť prenajať. Zaujmete tým pozornosť najmä žien, ktoré budú doslova rudnout závisťou. Prenájom či zapožičanie kabelky na jeden deň stojí necelých 300 dolárov, potom je nutné, aby ste kabelku vrátili (alebo ju prípadne kúpili.