Ako pracovať z domu efektívne?

Každý moderný mladý človek túži pracovať z domu. Ak vám to váš zamestnávateľ umožní, poprípade robíte sama na seba, poradíme vám, ako pracovať z domu efektívne.

Nepracujte v pyžame

Váš výkon nebude dobrý, ak začnete pracovať v pyžame. Myšlienkami budete stále v posteli, stále budete myslieť len na oddych.

Ak chcete pracovať efektívne, určite nepracujte v pyžame. Nemusíte si síce obliekať sako, blúzku a elegantnú sukňu, určite sa ale oblečte do toho, čo by ste bežne nosili do práce – legíny, pohodlné bavlnené tričko. Vyskúšajte tento trik, ktorým oklamete váš mozog a uvidíte, že vám práca pôjde od ruky.

Určite si režim

Vypracovanie dôležitých podkladov v programoch nainštalovaných v počítači a tlačenie dokumentov na tlačiarni, v ktorej máte dobré náplne HP – aj toto sú činnosti, ktoré budete bežne robiť, ak budete pracovať za počítačom. Ak chcete pracovať efektívne, určite si režim – jednotlivé hodiny vyhraďte len práci, jednotlivé zase povinnostiam v domácnosti. Svojej rodine dajte jasne najavo, že v danom časovom rozmedzí budete pracovať a nechcete byť rušené. Možno sa vám to bude zdať ako drastický spôsob, ale ak chcete pracovať efektívne, svoj deň si budete musieť takto rozplánovať.

Vytvorte si vlastnú kanceláriu

Ak chcete pracovať efektívne, čo myslíte, podarí sa vám to, ak budete robiť svoju prácu spoza jedálenského stola? Pracovať efektívne budete jedine vtedy, ak budete mať vlastný priestor – vlastnú kanceláriu, kde budete mať potrebnú techniku, vrátane nových cartridgov HP 301, dobrého osvetlenia, kvalitnej ergonomickej stoličky a dostatku úložného priestoru.

Aby sa vám z domu pracovalo naozaj dobre, potrebujete dobrý priestor, kde budete mať všetko potrebné na prácu a stanovíte si režim, ktorého sa budete striktne držať. Nezabúdajte, že síce ste doma, ale zarábate si sama na seba, preto práci musíte venovať dostatok času.