Tipy na domáce vlasové masky. Doprajte svojim vlasom oddych

Vlasy každodenne namáhame. Neustále je fénujeme, žehlíme alebo je kulmujeme, avšak málokedy si uvedomíme, že naše vlasy tým neskutočne trpí. V súčasnej dobe bohužiaľ drvivá väčšina žien chce od svojich vlasov nemožné, neuvedomujú si však, že práve vlasy potrebujú po neustálom namáhaní našu starostlivosť. A tú im doprajete napríklad vtedy, kedy si vyrobíte masky na vlasy, ktoré vlasy dokonale zregenerujú. Na takých maskách na vlasy nie je ostatne nič ťažké, dokonca k tomu nepotrebujete ani veľa vecí. 

Mnohé ženy nedoprajú svojim vlasom potrebnú regeneráciu z jedného prostého dôvodu, a síce nechcú, aby ich vlasové masky zruinovali po finančnej stránke. Predsa len sú masky pomerne drahé, preto vám prinášame tipy na domáce masky na vlasy, ktoré si ľahko s pomocou niekoľkých málo ingrediencií vyrobíte. 

Maska č. 1 

Prvý vlasovú maskou je maska, ktorá funguje ako udržiavacia maska. Dokáže vlasy ponechať vo skvelej forme, či už sa jedná o akýkoľvek typ vlasov. Skladá sa z jedného banánu, z dvoch lyžičiek medu a trošky olivového oleja, ktorý má mimochodom blahodarné účinky na ľudské telo. Všetko stačí zmiešať a rozmixovať, neskôr nanesiete na hlavu a necháte asi pätnásť minút pôsobiť. Ozdravovací proces sa spravidla opakuje raz týždenne. 

Maska č. 2 

Vedeli ste, že k vyživenie vlasov vám stačí len jedna jediná surovina, a síce majonéza? Stačí ju naniesť po celej dĺžke vlasov, potom ju len starostlivo rozotrite. Vlasy nasledovne zabaľte do potravinovej fólie a nechajte asi pätnásť minút pracovať. A potom len majonézu opláchnite a vlasy si umyte tak, ako ste zvyknutí. Vlasy budú po tejto maske lesklé a plné života. 

Maska č. 3 

Poznáte kúzlo ricínového oleja? Stačí vziať si dve lyžičky ricínového oleja, ktoré zmiešate s jedným vaječným žĺtkom. Aj keď ricínový olej pôsobí ako preháňadlo, táto vzniknutá zmes skôr vlasom dodá zdravý vzhľad a pevnosť s lesklosť.