Ako vyčistiť čalúnenou sedačku?

Pohovky bohužiaľ veľmi trpia, veď je využívame dnes a denne. Pohovky ako také sú dnes pomerne drahé tovaru, a tak by sme sa mali starať o to, aby bol gauč alebo pohovka v ako novom stave. Ak sa práve chystáte na plánovaný jarné upratovanie, rozhodne by ste mali určitý čas venovať aj pohovke, na ktoré sú dosť možno škvrny od vína, limonády alebo napríklad pozostatky rôznych zvyškov od jedla. Najmä na čalúnených pohovkách sa veľmi často usadzuje prach, ktorý zrazu vidíte úplne zreteľne, pretože cez okno opäť svieti slnečné lúče. Aby ste nemuseli investovať do novej pohovky, máme pre vás niekoľko tipov, ako svoju pohovku zachrániť. 

Dodať pohovke zbrusu nový vzhľad, to nie je nič ľahké. Vyžaduje to trochu času, čo vám budeme rozprávať. V prípade, že ste pripravení sa vrhnúť do čistenia pohovky, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré sa vám môžu pri čistení sedačky rozhodne hodiť. 

Zbavte sa šikovne prachu 

Prachu ste si možno na pohovke počas zimy nevšímali preto, že do miestností len málokedy svietilo slniečko. Lenže teraz slniečko svieti na plné obrátky, a tak musíte všadeprítomný prach skrátka a dobre odstrániť. Prach ľahko odstránite napríklad tak, že pohovku vykefujete jemnou kefkou, pomoct môže aj mokrý (ale veľa vyžmýkaný) handričku. 

Zbavte sa tiež mastných škvŕn 

Aj mastné škvrny sú to, čo človeku vadí na pohovkách. Mastné škvrny sú bohužiaľ veľmi viditeľné a ťažko odstrániteľné, ak si nevezmete na pomoc ocot alebo citrón. S pomocou týchto dvoch pomocníkov odstránite ľahko nielen škvrny od farby, ale tiež škvrny od vajec alebo napríklad piva. 

Oživte vyblednuté farby pohovky 

Aj keď ste vydrhla gauč kompletne celý, rovnako vám vadí, že nemá tak žiarivú farbu ako kedysi? Aj s tým poradíme. Vyblednuté farby oživíte domácim liekom našich babičiek, ktorý sa skladá z destilovanej vody, čistého konzumného liehu, glycerínu a mydlových vločiek.