Tipy a rady, čo robiť počas pobytu v Beskydách

Rozmýšľate nad tým, že si vyjdete niekam na víkend alebo že vyrazíte niekam na dovolenku? A omrzelo vás more a palmy, pod ktorými ste len ležali dlhé dni? Pokiaľ áno, máme pre vás tip. Čo treba vyraziť do Beskýd, ktoré sa pýšia svojou neutíchajúcou krásnou a nádhernou prírodou? Pokiaľ potrebujete takzvane “voraz” od všetkých problémov a rýchlo ubiehajúceho sveta, Beskydy sú naozaj to najlepšie, pre čo sa môžete rozhodnúť. Čo vás upokojí viac ako tichá, napriek tomu rušná beskydská príroda?

Navyše dovolenka v Beskydách to je rozprávka! Ľudia sem jazdia za mnohými turistickými cieľmi, iní sem jazdia len za pokojom a izbou, ktorú tu nájdu. Je teda len na vás, čo tu nájdete vy, ale vydajte sa do Beskýd onen pokoj hľadať.

Aby ste si z dovolenky z Beskýd priniesli celú kopu zážitkov, máme pre vás tipy a rady, čo robiť počas pobytu v Beskydách.

Lysá hora je samozrejmosť

Do svojho denného plánu by ste bez komentára mali zaradiť výstup na Lysú horu. V súčasnej dobe sa jedná o najväčší a najatraktívnejší cieľ turistov mieriacich do Beskýd. Lysá hora je najvyšší vrchol Moravskosliezskych Beskýd, na samom vrchole sa vám ponúka nádherný výhľad, ktorý stojí za všetku námahu, krv, pot a slzy.

Hore sa môžete dostať rôzne. Buď môžete ísť klasicky pešo, alebo si môžete zvoliť trochu viac adrenalínový spôsob, a síce jazdu na bicykli. Ako zdoláte tento vrchol vy?

Príroda skrýva mnohým krásne tajomstvá

Ak ste milovníkom prírody, nezabudnite sa vydať za Satinskými vodopádmi, ktorý sa prezýva klenot Beskýd. Možno je to práve preto, že ich nájde len naozaj málokto. Aj Bučacie vodopády stoja za navštívenie, tiež sú krásne, ale zase inak.

Po namáhavom dni nasleduje wellness

A čo by to bol odpočinok bez poriadneho wellness. To je napokon k dispozícii v Rekreačnom centre Sepetná, kde sa môžete ubytovať. Okrem wellness vás tu prekvapí aj vynikajúca reštaurácia, kde si naozaj pochutnáte.