Čo by vám nemalo chýbať v jesennom šatníku?

Na uliciach sa striedajú ročné obdobia, čo evidujeme nielen tým, že sa rapídne ochladilo. Postupne sa pozmenila aj móda čiže to, čo sa práve nosí. Vedľa šiat a sukní sa teraz uchyľujeme k trochu teplejším modelom, ako sú svetre alebo dlhé nohavice. Pri sledovaní aktuálnych meniacich sa trendov však môžeme zistiť, že nám mnoho kúskov v šatníku ešte chýba. O čom konkrétne teraz hovoríme, čo konkrétne v šatníku strácame?

Oversized svetre sú tohtoročným trendom

Síce sme spomenuli, že sa do ulíc začínajú dostávať svetre, ale nespomenuli sme, aké konkrétne. Pokiaľ sledujete módu dlhodobo, viete, že každá jeseň príde do módy niečo trochu iné, čo by človeku nemalo v jeho šatníku chýbať. Tento rok to sú oversized svetre čiže svetre, ktoré sú vám na prvý pohľad väčšie. Sú však takto strihané a nemajú dokonale padnúť, ako je to pri upnutých variantoch.

Do sychravého počasia zvoľte skôr alternatívy na prvý dotyk príjemné, aby vás nehrýzli alebo nikde neškrabali. Také kúsky by ste veľmi rýchlo ponechali vo svojom šatníku.

Chunky boots nahrádzajú chelsea alternatívy

V minuloročných sezónach sme sa nedokázali odtrhnúť od takzvaných chelsea boots. A teraz je to trochu inak. Náš záujem upútali takzvané chunky boots, ktoré sú veľmi podobné spomínanej verzii, na druhú stranu sú tu nejaké odlišnosti. Viac pripomínajú klasické masívne vojenské bagančatá, majú vyššiu a mohutnejšiu podrážku.

Počas pandémie sa stalo trendom predovšetkým nosiť pohodlie, a to tento kúsok úplne spĺňa. Ostatne aj preto sa tak rýchlo dostal na pomyselný módny vrchol.

Trenčkot znova na scéne

Nesmieme zabudnúť ani na tradičný trenčkot, ktorý sa znova po rokoch dostal do módy. Kabát, ktorý je z ľahkej, napriek tomu dobre hrejivé látky sa bude nosiť nielen tento rok na jeseň, ale aj budúci rok na jar. Preto ho majte vo svojej skrini a nebojte sa ho vytiahnuť, keď vám bude počasie priať.

Výhodou trenčkotu je, že pod neho je možné veľmi ľahko vrstviť ďalšie kúsky oblečenia. Môže byť súčasťou ako elegantných, tak ležérnejších outfitov, stačí sa inšpirovať napríklad známymi kráskami na sociálnych sieťach.