Ako správne využiť priestor v malej spálni

Bojujete s priestorom v spálni? Máme pre vás niekoľko rád a tipov, ako prakticky priestor zariadiť a vytvoriť si perfektné miesto na relaxáciu.

Preč s nevyužitými rohmi

V každej izbe nájdete rohy a niekedy aj nevyužité výklenky, ktoré sa často v priestore zabúdajú. Vy ich ale môžete využiť pre svoj prospech a urobiť z nich úložné priestory. Skúste napríklad otvorené police, do ktorých môžete vyskladať knihy, sviečky či iné predmety, ktoré chcete mať vystavené. Niektoré rohy sú tiež priestranné natoľko, že sa do nich zmestí aj menšia komoda či skriňa.

Úložný priestor

Úložné priestory pre vaše oblečenie a iné veci v malej spálni najlepšie vyriešite pomocou šatníkových skríň na mieru. V takom prípade zaberie skriňa len jeden múr a tie zostávajúce zostávajú voľné na zavesenie obľúbených obrazov či zrkadiel.

Miesto postele rozkladacia pohovka

Priestor môžete využiť aj rozkladacou pohovkou namiesto postele. Pokiaľ sa vám táto predstava zdá nepohodlná, môžete popremýšľať aj nad nástennou posteľou, ktorá sa dá sklopiť tak, že vyzerá ako skriňa.

Ak máte vysoké stropy, môžete skúsiť medziposchodie so spacou časťou.

Plávajúce police

V malej izbe je najvhodnejšie zvoliť pár kusov väčšieho nábytku, ktorý doplníte plávajúcimi policami. Izba tak nebude vyzerať príliš preplnene.

Využite priestor za posteľou

Priestor za posteľou sa dá využiť na vytvorenie úložného priestoru tým, že dáte preč klasické čelo postele. Vytvorený priestor nahradí aj nočný stolík.

Ako správne vybrať farbu

Do malých spální sa všeobecne hodí viac farby bielej a neutrálnej. Aby priestor nepôsobil príliš studene, môžete vybrať zopár doplnkov v teplejších tónoch.

Nebojte sa tapiet a umeleckých diel

Jednu stenu môžete využiť na spestrenie bielych farieb pomocou umeleckých diel či tapiet. Vždy sa však hodí skôr jeden motív.

Vytvorte optickú ilúziu pomocou reflexných plôch

Zrkadlové skrine, zrkadlá a vhodné využitie svetla sa používajú, aby miestnosť vyzerala opticky väčšia.

Rada na záver – minimalizujte neporiadok, vďaka ktorému priestor vyzerá menší, než je.