Tablety nielen do umývačky

Každý z nás sa určite stretol s niečím, čo človek používa aj k niečomu inému ako by pôvodne mal. V ľudskej vynaliezavosti sa medze nekladú. A to si asi povedala aj jedna gazdinka, ktorá prišla s pár nápadmi, ako možno v domácnosti inak využiť tablety do umývačky. Zaujíma vás, na aké ďalšie využitie týchto tabliet do umývačky prišla? Prezradíme vám to nižšie!

Lesk v kúpeľni i na toalete

Drhnutie kúpeľne a toalety je nočnou morou každej gazdinky. Tieto dve miestnosti idú vizitkou každej ženy, preto si na ich čistote nechávame veľmi záležať. Dôkladným umývaním a čistením tam trávime veľa času, ktorý by sme, milé dámy, mohli tráviť aj inak, lepšie. Preto je tu typ na urýchlenie tejto činnosti.

Stačí v teplej vode rozpustiť jednu tabletu do umývačky. Vytvorí sa nám kaša, s ktorou potom jednoducho vyčistíme problematické miesta. Zmes môžeme tiež nechať chvíľu pôsobiť, aby sme docielili väčšieho lesku.

Rúra

Tiež to asi každá z nás pozná. Tam kvapne trocha mastnoty alebo cesta a problém je na svete. Obzvlášť keď si toho hneď nevšimneme a znečistenie sa nám krásne pripečie. To potom môžeme počítať minúty jednu za druhou, ktoré trávime problematickým drhnutie. Preto je treba opäť siahnuť po zázračnej kašu z tabliet do umývačky. Opäť rozpustíme tabletu v teplej vode a zmes nanesieme do vychladnutej rúry. Chvíľu necháme pôsobiť a potom zotrieme. Rúru treba potom umyť ešte čistou vodou.

Je potrebné zdôrazniť, že ak takto umývame niečo, čo prichádza do kontaktu s jedlom, je potreba dôkladne túto vec umyť čistou vodou.