Sušička dokáže zničiť oblečenie, ale len vďaka našim chybám

Všade na internete sa dnes propagujú sušičky ako najväčší a najlepší vynález, ktorý si domov môžete kúpiť. Mnohí ľudia sa nechajú zviesť recenziami putujúcimi od známych hviezd a celebrít, že si ani nezistí možné riziká. Sušička dokáže tiež zničiť veci – nie, naozaj to nie je len o rýchlom sušenie bielizne, ktoré môžete takmer bez žehlenia rovno poskladať do skrine. Pravdou je, že ak sa sušičkou neviete zaobchádzať, môžete si zničiť polku šatníka. 

Ak pravidelne sledujete svoje obľúbené hviezdy na sociálnych sieťach, možno viete, že sa v poslednom čase spustil boom nazvaný „sušičky“. Aj keď sušičky nie sú žiadny nový vynález, rovnako sa okolo nich strhla mela až teraz. Je to možno preto, že je pred Vianocami, teda veľkofirma chcú ľudí nalákať na kúpu nového elektrospotrebiče do domácnosti, možno je to ale z iných dôvodov – kto vie. Ostatne pravdou je, že sušičky nie sú tak skvelý vynález, ako sa mnohí domnievajú. Ak s elektrospotrebičom niekto nevie, môže na to naozaj doplatiť. 

Ako sme spomenuli, dopúšťame sa celého radu chýb. Akých? 

Nepreštudoval sme si programy 

Najväčšie chyby sa dopúšťame vtedy, kedy si neprostudujeme programy, na ktoré sušíme. Voľba nesprávneho programu môže za to, že je bielizeň zrazenej, scvrknuté, že je blúzka neforemné a čipka vyťahané. To sú ale len drobné chyby, ktoré nás síce zabolí, ale stále oblečenie nosíme alebo ho nosíme aspoň takzvane „na doma“. 

Aby ste si však svoje obľúbené kúsky neničili, preštudujte si, aké kúsky je možné sušiť na koľko stupňov, pri akom programe sa sušia bavlna alebo ako je to s gumovými časťami na oblečenie, pretože aj tie môže sušička vyťahať. 

sušičku nečistíme 

Aj sušička sa musí čistiť. Konkrétne sa musí čistiť ich filter, a to po každom sušení. Málokto to ale dodržiava. Po dokončení každého programu sa odporúča zotrieť zvyšok vlákien, ktorý v sušičke získať, a tiež sa musí odstrániť prach z predného filtra. Prach sa tiež môže usadiť v otvore dverí.