Štyri letničky, ktoré vykvitnú úplne každému

Každé záhony na záhrade by mali počas leta doslova žiariť. Ak svoje záhony ešte nemáte vysadené obľúbenými kvetmi, je načase to napraviť. Ak však nechcete mať na záhrade rovnaké kvety tento rok aj na budúci rok, stavte na letničky, ktoré vám jeden rok budú držať vo všetkej kráse a paráde. Na vysádzanie letničiek nikdy nie je neskoro, aj keď je lepšie, keď je vysadíme počas jari hneď, čo traja ľadoví muži odídu. Ak neviete, aké letničky vysádzať na svoje záhony, prinášame vám tipy na štyri letničky, ktoré urobia veľkú parádu.

nechtík lekársky

Letničky nie sú len klasické krásne farebné kvety, ale sú to tiež bylinky, z ktorých si počas roka pokojne môžete uvariť napríklad obľúbený čaj. Na svoje záhony zasejte napríklad nechtík lekársky, ktorý kvitne krásnymi žltými až oranžovými kvetmi. Dokonca môže kvitnúť aj do červena. Po odkvitnutí ho strihnite na zhruba pätnásť centimetrov, potom znovu obrazí a vykvitne. Ako sme spomenuli, nechtík potom môžete rôzne využiť, a to napríklad tak, že si z neho urobíte čaj alebo masť, ktorá bude mať antibakteriálne a hojivé účinky.

krasuľka perovitá

Ďalšie nenáročnú a veľmi krásnu kvetinou do záhonov je takzvaná krasuľka perovitá. Bude vám kvitnúť od polovice leta až do prvých mrazíkov, tým si môžete byť istí. Kvetine doprajte len pravidelnú zálievku, na tú si naozaj potrpí. Inak nie je nijako náročná, dovedie žiť v polotieni aj na slniečku.

cínie

Krásnu kvetinou je tiež cínie, ktorá sa radí k letničkám. Potrebuje dostatok slniečka, ak dostatok slniečka má, potom sa krásne otvára do žltej, fialovej a tiež ružové farbičky. Kvety však môžu byť aj zelené. Cínie má však rada skôr suchšie leto, v daždivom lete sa jej moc dariť nebude, tak nezúfajte. Za počasie naozaj nemôžete.

slnečnica

Kráska, ktorá za slnkom sa otáča, aj tak možno opísať slnečnicu, ktorá je typická svojím mohutným, veľkým žltým kvetom. Doprajte jej však dostatok miesta, môže totiž pokojne dorásť aj do výšky štyroch metrov.