Spôsoby, ako nedostať chrípku ani sa nenachladit

Zimné obdobie sa nesie v znamení chrípok a prechladnutí. Môže za to predovšetkým neustále sa meniace a stále sa ochladzujúci počasie a samozrejme naše neschopnosť sa často dobre obliecť. Nikto však počas zimy nechce byť chorý, predsa len je toto obdobie plné rôznych akcií, sviatkov, zimných dovoleniek a výletov. Aby ste sa chrípke alebo nachladnutie všeobecne vyvarovali, prezradíme vám niekoľko spôsobov, ako na to.

Ak ste si mysleli, že chrípke ani prechladnutie nejde nijak predchádzať, potom ste sa pomýlili. Chrípke aj nachladnutie ako takému sa dá predchádzať, možno to dokonca aj niekoľkými spôsobmi. A my vám prezradíme, ako na to.

Očkovanie

Aj keď je v poslednej dobe očkovaní veľmi zavrhovaná záležitosť, rovnako je to možnosť a spôsob, ako prechladnutie alebo chrípke predchádzať. Je to očkovanie, ktoré je dobrovoľné a ktoré nemusíte podstupovať, ak nechcete. Kto by však mal očkovanie podstúpiť, tak sú najmä dôchodcovia a tiež deti, ktorí nemajú tak silný imunitný systém ako dospelí jedinci. Práve spomínané vekové kategórie by mali byť očkované hlavne v období chrípok, kedy školské triedy nemajú žiakmi či kedy väčšina seniorov v dome dôchodcov choré.

Dodržiavanie správnej hygieny

Aby sme predchádzali vírusom a baktériám, mali by sme dodržiavať správnu hygienu. Ľudia často zabúdajú na to, koľko baktérií a vírusov koluje v ich okolí a prostredie, v ktorom sa bežne pohybujú. Najmä ak cestujete mestskou hromadnou dopravou, odporúčame vám si po každom príchode domov alebo do práce umyť ruky. Práve v mestskej hromadnej doprave sa baktérií a vírusov vyskytuje najviac.

Pridajte do jedálnička vlákninu

Aby ste predišli nepríjemnému nachladnutiu a bolestivé chrípke, doporučujeme pridať do jedálnička viac vlákniny. Vláknina ako taká dokáže predchádzať mnohým zdravotným ochoreniam, aj chrípka je medzi nimi. Vláknina dokáže navyše podporiť a posilniť imunitný systém človeka.