Prúžkované modely, ktoré nesmieme postrádať v šatníku

Čo sa dnes nosí? To je otázka do lotérie, doslova otázka za milióny. Na internete sa dočítate mnohé, rad článkov je veľmi zaujímavá, iné články už nie sú tak zaujímavé, ako sa na prvý pohľad môže zdať. V každom prípade pojednávajú o jednom a tom istom, a síce o móde. Móda je však záhada. Hovorí sa, že človek by mal nosiť len to, čo sa mu páči a v čom sa cíti dobre. Lenže to nie je tak jednoduché. Neustále sme vábení modernými kúsky, ktoré síce nie sú podľa nášho gusta, ale my chceme vyzerať pekne, chceme byť štýloví, preto si jednotlivé kúsky kúpime, aj keď je absolútne nevieme kombinovať. Našťastie sa nájdu kúsky a vzory, ktoré poznáme veľmi dobre, sú nám príjemné a páči sa nám, zároveň sú moderné a štýlové. K nim sa mimochodom radia aj prúžkovaný vzor. 

Prúžky sa nosili, nosia a budú sa nosiť – to je jasná vec. Kto nenosia prúžky, ako keby nebol. V súčasnej dobe navyše nájdete mnoho kúskov na trhu, ktoré na sebe skrývajú prúžky. Len teda musíte vedieť, pre aké kúsky sa rozhodnúť. Nemusíte mať zase celý šatník prúžkovaný. 

Prúžkované šaty sú základ 

Základom šatníka sú jednoznačne prúžkované šaty, ktoré môžeme mať v mnohých rôznych strihoch. Odporúčame mať klasické kratšie šaty voľného strihu, ktoré elegantne maskujú nepekné nedokonalosti, ako je väčší zadoček, nepekná stehná či podobne. 

Samozrejme aj dlhé prúžkované maxi šaty vynosíte, a to hlavne v lete v čase, keď pôjdete na dovolenku. 

Prúžkovaná tričká a blúzky spestrí všedný outfit 

Súčasťou vášho šatníka by rozhodne mala byť aj prúžkovaná tričká. Jednofarebná tričká sú základ, prúžkovaná tričká sú nielen spestrením šatníka, ale tiež sú spestrením outfitu. Rovnako ako prúžkované blúzky. Kým pohodlná prúžkovaná tričká sa hodí skôr k ležérnejším kúskom, prúžkované blúzky sa nebojte kombinovať aj s kdečím elegantným. Napríklad vyzerajú krásne k úzkym nohaviciam cigaretového strihu, dopĺňajú sa pekne so sakom či kabátom rovného strihu.