Ozdobte svojim blízkym hrob. Aké kvety voliť? Umelé či živé?

Neviete, ako ozdobiť svojim blízkym hrob? Stavte na kvety. Aj keď sa teploty schyľujú k nule, to neznamená, že hroby našich blízkych musí vyzerať pochmúrne ako počasie. Rozveseľte hroby s kvetinami, mnohé z nich vydrží až do príchodu zimných mrazíkov, iné zotrvajú aj celú zimu. Aby ste však nechodili po obchodoch a nesháněli sa po kvetoch, ktoré dlho vydrží, poradíme vám, aké sa na hrob hodí najviac. 

Zo všetkého najskôr sa musíte rozhodnúť, či chcete investovať do umelého kvietky alebo či chcete investovať do živé kvety. Od toho sa odpichnú a podľa toho sa rozhodujte. Či už sa rozhodnete akokoľvek, prinášame tipy pre obe alternatívy. 

Keď chcete hrob ozdobiť živým kvietím 

Ak sa rozhodnete pre živé kvety, odporúčame investovať do chryzantémy v kvetináčoch, ktoré sa najčastejšie dávajú na hrob v dobe dušičiek. Pri teplotách nad nulou krásne rastú, dokonca rastú aj pri poklese na nulu. Keďže je možné kvety zakúpiť v mnohých krásnych farebných podobách, hrob môže doslova žiariť. Najčastejšie sa kupujú chryzantémy fialové alebo biele, krásne ale vyzerajú aj chryzantémy v bordovej farbe. 

Okrem chryzantém sa môžu na hrob priniesť vresy. Síce sa nejedná o kvetinu, ktorá vydrží celú zimu, ale tvorí chvíľkovú krásnu dekoráciu. Ak chcete na hrob kytičku, ktorá je živá a ktorá vydrží celú zimu, odporúčame okrasné kapusty, ktoré možno krásne naaranžovať do kvetináča. 

Tip: Živé kvety môžete pretkať vetvičkami ihličnanov, ktoré síce opadajú, ale chvíľku budú robiť parádu. 

Keď chcete hrob ozdobiť umelým kvietím 

Samozrejme sa nájdu tí, ktorí chcú hroby svojich blízkych ozdobiť umelými kvetmi. Ak chcete hroby svojich blízkych umelým naozaj ozdobiť, vyhnite sa typicky jarným kvetom v podobe tulipánov. Vhodné sú stále ruže, ale aj s nimi opatrne. Radšej voľte umelú zeleň, napríklad imelo alebo organzy, ktoré sú zviazané do krásneho venca.