Aká obuv bude najvhodnejší na jeseň?

Prichádza opäť to ročné obdobie, kedy budeme musieť schovať na zimný spánok naše obľúbené sandálky, žabky a baleríny. Jeseň je opäť tu, čo znamená, že zelenú majú aktuálne také topánky, ktoré sú trochu pevnejšie a do ktorých nenatečie pri bežných daždivých jesenných dňoch. Na pultoch obchodov sa nám pomaly, ale iste ukazujú aktuálne hity z jesennej kolekcie a my si tak môžeme vyberať, aké topánky budú počas tohtoročnej jesennej sezóny trendy. O akých teda hovoríme?

• Tenisky ešte nie sú v páse

Začiatkom období si nemusíte kupovať ešte nové kúsky do svojho botníku, ale stačí ešte nosiť obľúbené tenisky, ktorých sa každým rokom veľmi ťažko vzdávame, keď ich musíme uložiť na zimný spánok. Na jeseň je ale ešte výnos, ako sa dá! Converse topánky voľte iba, ak je sucho, nech sa vám tým mokrom nezničí. Iné tipy botasiek a tenisiek pokojne noste aj v daždi. Jedná sa napríklad o dnes veľmi obľúbené Adidas topánky alebo o rôzne tipy Nike botasiek s vysokou podrážkou, ktorá zaručí nielen pohodlné nosenie, ale samozrejme vám do nich po stranách nenatečie.

• Čas poltopánok je tu!

Jeseň sa ale tiež vyznačuje tým, že sa jedná o takzvaný čas poltopánok. Poltopánky sú totiž typická obuv, ktorá sa na jeseň nosia, keďže nie je moc teplá ako na zimu, ale ani nie je tak ľahká, ako pre leto. Jeseň (a potom tiež jar) je úplne ideálne obdobie pre nosenie týchto elegantnejších a formálnejších obuvou. Dnes je však už nemusíte nosiť len k takým formálnym lookům, ale dnes sa vďaka mnohým podobám týchto topánok dajú kombinovať takmer ku všetkému. Napríklad metalovo strieborné poltopánky s vyššou podrážkou ľahko skombinujete napríklad k roztrhaným čiernym džínsom.

• Chelsea topánky sú základ

Či už sa jedná o muža alebo o ženu, Chelsea topánky sú jednoznačne základom. Musíte ich mať, pretože sú nielen vkusné a štýlové, ale sú presne to pravé, čo sa hodí napríklad k lookům do dažďa. Nie je v nich príliš teplo, aby ste ich nemohli nosiť počas slnečných jesenných dní, ale nie je v nich ani zima, keď sa ich rozhodnete nosiť napríklad aj začiatkom zimy.