Značky udržateľnej módy, ktoré by ste mali registrovať

V poslednej dobe sa veľa hovorí o udržateľnej móde, a to hlavne v súvislosti s ekológiou a tým, že výroba v módnom priemysle nadmieru znečisťuje životné prostredie okolo nás. V prípade, že ste tiež zaregistrovali, že móda sa naozaj neblaho prejavuje na našej planéte, možno chcete aj vy urobiť niečo pre životné prostredie, napriek tomu sa nechcete vzdávať nakupovania. V takom prípade by ste mali investovať do spomínanej udržateľnej módy, ktorá býva často z recyklovaných materiálov, navyše vo veľmi vysokej kvalite, ktorá vás nedoženie každý týždeň do obchodu.

V súčasnej dobe existuje celý rad značiek, ktoré ponúkajú takzvanú udržateľnú módu. Práve udržateľná móda akýmsi spôsobom mení to, ako sa vytvára oblečenie. Prezraďme si niekoľko značiek udržateľnej módy, ktoré by ste mali registrovať.

Stella McCartney

Stella McCartney má svoju rovnomennú značku, ktorá je samozrejme udržateľná. Udržateľnosť vsádza do všetkých svojich kolekcií. V týchto módnych kolekciách nenájdete žiadne pravé kožušiny, aj nič, na čo by negatívne reagovala naša planéta. Značka na trhu pôsobí už deväť rokov a pripojila sa k iniciatíve etického a ekologického obchodovania.

Thought

Ďalšou značkou, ktorá propaguje udržateľnú módu a ktorá sa v udržateľnej móde orientuje, je značka Thought, ktorá navyše ponúka kúsky zo súčasných kolekcií. Jednotlivé kúsky sú naozaj dych vyrážajúce, najčastejšie sa využíva konope alebo bambus či ramie ako materiál, z ktorého sa jednotlivé kúsky vyrábajú. Aj doplnky sú z týchto materiálov vyrábané, a to napríklad kabelky, plážové tašky alebo napríklad aj spony.

Tradlands

K ďalším značkám podporujúcim udržateľnú módu, je aj značka Tradlands. Je to značka, ktorá sa rozhodla zbúrať mýty o tom, že udržateľná móda len vedie k nespokojnosti alebo že je to snáď symptóm nízkej kvality. Značka Tradlands priniesla na trh niečo úplne iné a dokázala, že udržateľná móda môže byť nielen jednoduchá a nadčasová, ale že je to aj vysoko kvalitné oblečenie, ktoré vydrží dlhé roky.